Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Harmony tělové mléko kdoule a vanilka Logona

Harmony tělové mléko kdoule a vanilka Logona zdroj: BIOOO.CZ

Značka Logona před nedávnem zrušila oblíbenou tělovou řadu Orient a Tropic, která se vyznačovala příjemnými ovocnými a kořeněnými vůněmi. Nemusíme ale zoufat, jelikož hned na to přišla s novou tělovou řadou krémů, sprchových gelů a deodorantů. Na výběr je z vůní růže, citrusu a zázvoru nebo kdoule a vanilky. Jelikož v zimním období ocením výživný krém, který se po namazání rychle vstřebá, rozhodla jsem se vyzkoušet právě jeden z této řady. Sáhla jsem po tělovém mléku s vůní kdoule a vanilky, protože mám sladkou vanilku spojenou s vánočním obdobím a vždy mi zlepší náladu.

Tělové mléko kdoule a vanilka obsahuje vysoký podíl hroznového oleje, jehož výhodou je právě velice dobrá vstřebatelnost. Zároveň ale podporuje hydrataci pokožky a dodává jí pružnost. Dále je v tělovém mléce obsaženo bambucké máslo, které je o něco hutnější a pleť důkladně zjemní a vyživí. Obsaženo je i kakaové máslo a jemu podobný olej z ořechu cupuacu, který svou konzistencí také připomíná spíše máslo, a má schopnost absorbovat vodu, takže je vhodný pro hydrataci suché pokožky. Tělové mléko obsahuje také již zmíněný vanilkový extrakt, který má hlavně aromaterapeutické účinky: působí antidepresivně a proti úzkosti, navozuje dobrou náladu, zklidňuje, zmírňuje nespavost a nechutenství. Výtažek z kdoule dodává tělovému mléku příjemnou, ovocnou vůni a také porci vitaminů.

Vůně tělového mléka mi byla sympatická na první přičichnutí a myslím si, že se zalíbí i lidem, kteří vůni vanilky zrovna neholdují. Nemusíte se obávat těžké a přeslazené vůně, spíše naopak: je hodně lehká, svěží, mírně sladká. Připomíná mi nějaké ovocné bonbóny. Výtažek z kdoule totiž výraznou vanilkovou vůni dost umírní. Po namazání navíc vůně poměrně dlouho vydrží. Konzistence tělového mléka je moc příjemná. I přes velký obsah másel není příliš hutné, takže se velice dobře roztírá, a díky hroznovému oleji se rychle vstřebává, tudíž se hodí i na mastnější pleť, kterou mám například na zádech. Po ranním namazání se můžu hned obléknout a nemám pocit ulepenosti. Večer po náročném dni působí vůně jako pohlazení a krásně zklidňuje. Teď v zimě tělové mléko kdoule a vanilka opravdu ocením, protože moje pokožka potřebuje promazávat alespoň dvakrát denně, jinak se mi začnou dělat šupinky, a to hlavně na nohou. Díky pravidelnému mazání jsem tomu ale zabránila a kůži mám krásně jemnou. Na důkladné namazání stačí navíc jen malé množství tělového mléka, takže při správném skladování vydrží opravdu dlouho.

Jestliže potřebujete v těchto pošmourných dnech zlepšit náladu a mátě rádi sladké vůně, tělové mléko kdoule a vanilka od Logony je velmi jednoduché řešení. Můžete si pořádně namazat unavené nožky, hodit si je na stůl a k tomu si dát dobrý čaj a vanilkové rohlíčky. Z vlastní zkušenosti vám mohu zaručit, že se v předvánočním stresovém období krásně uvolníte. Z nové řady se dá navíc nakombinovat pěkný balíček pod stromeček, takže vám možná ušetří další část stresu kvůli shánění dárků.