Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Levandulové tonikum Taoasis

Recenze: Levandulové tonikum Taoasis Levandulové tonikum od Taoasis má blahodárné účinky nejen na pleť, ale také působí aromaterapeuticky i na psychiku.
Jana Konečná
3,3 5
3

Recenze: Levandulové tonikum Taoasis zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Dlouhodobě používám pro péči o pleť růžovou květovou vodu od Purity Vision. Je výborná jak k dočištění pleti na tamponku, tak jako podklad pod pleťový olej, ale i na osvěžení a „probrání“ pleti kdykoliv během dne. Když ale dorazily novinky od Taoasis, mojí pozornosti neunikla jejich pleťová tonika ve spreji. Na výběr jsou ve dvou verzích – levandulové a růžové. Zaujal mě i jejich poměrně nezvyklý způsob aplikace. Na rozdíl od ostatních tonik, květových, květinových či pleťových vod, u kterých jsem zvyklá na aplikaci klasicky z lahvičky nebo z rozprašovače, jsou tato tonika v natlakovaná spreji.

Nemusíte se však ničeho bát. I přes tuto poměrně zajímavou volbu způsobu aplikace Taoasis do svých tonik ve spreji nepřidal žádné hnací plyny ani jim podobné složky, jež můžete najít v klasických drogerkových přípravcích, ať už se jedná o deodoranty ve spreji či laky na vlasy. Tonika Taoasis se skládají pouze z hydrolátů, éterických olejů a přírodní parfemace.

Taoasis nejsou jen éterické oleje

Firma Taoasis je známá především svou širokou nabídkou esenciálních olejů a přírodních parfémů či bytových vůní. Novinkou v našem sortimentu jsou pak jejich produkty pro péči o tělo a pleť z řady Baldini či Meditao. Vzhledem k jejich rozsáhlým zkušenostem v oblasti aromaterapie tak mají i jejich kosmetické produkty nejen blahodárné účinky na pleť a pokožku celého těla, ale působí také aromaterapeuticky skrz naše smysly na psychiku.

Aromaterapeutické účinky Levandulového tonika od Taoasis

Levandulové tonikum Taoasispovzbuzující a zároveň uklidňující účinek. Kořeněná vůně levandule zklidňuje podráženou psychiku a pomáhá případně ukolébat ke spánku. Osvěžující vůně pomeranče zase povzbudí, zažene chmury a dodá dobrou náladu a energii. Tyto zdánlivě protichůdné aromaterapeutické složky se vzájemně podporují a dodají vám vždy to, co potřebujete nejvíc. Z tonika navíc takto dělají výbornou ranní i večerní záležitost. Ráno povzbudí a uklidní případnou nervozitu před náročným pracovním dnem. Večer zase dodají dobrou náladu a dovolí vám z hlavy alespoň na chvíli vyhnat starosti.

Jak levandulové tonikum používat?

Tonikum se klasicky používá jako druhý krok v péči o pleť. Po řádném odlíčení a vyčištění pleť trochu dočistí a zároveň připraví na závěrečnou péči. Já jsem tonikum po zvyku rozprašovače květových vod od Purity Vision stříkla rovnou na obličej. Což byla docela chyba, protože rozprašovač nemá tak plošný záběr, ale spíše tenčí a silnější proud, který se mi podařilo stříknout rovnou do oka. No alespoň jsem vyzkoušela, že složení je opravdu velmi jemné a šetrné a ani po nanesení do oka nepálí. :D Nicméně doporučuji raději aplikaci na kosmetický tamponek, kterým pleť krásně dočistíte a osvěžíte.

Účinky Levandulového tonika

Osobně mi levandulové tonikum úžasně voní. Nikdy by mě nenapadlo, že by kombinace levandule-pomeranč mohla tak výborně fungovat. Mám poměrně dost náladovou pokožku, jak už jsem určitě zmiňovala v jiných recenzích. Na tvářích mi často zčervená a dost často mi tam vyskáčou i pupínky, které mají podle mě původ právě v té vyšší citlivosti. Na levandulovém toniku jsem opravdu ocenila, že pleť viditelně zklidnilo, občas jsem si jej stříkla na kosmetický tamponek i během dne a poťukala s ním rozpálený a zčervenalý obličej, který mě občas trápí hlavně teď v zimě při přechodech z chladu do tepla.

Taky mi přišlo, že tohle tonikum opravdu znatelně sjednocuje pleťový odstín. Už jen tím, že pleť výrazně zklidňuje. Ti, kdo mají věčně rudá líčka, určitě ví, o čem mluvím. :-) Pokožku také pěkně rozzáří. Za mě je škoda jen to, že se opravdu vyloženě hodí k použití na tamponek a nedá se s ním přestříkat celý obličej. Výborně se tak hodí pro milovníky krémů, ale my, co upřednostňujeme oleje a potřebujeme nějaký pořádný základ pod něj, asi zůstaneme věrní květovým či květinovým vodám. :-) Také by mohlo být tonikum v obalu, do kterého by bylo možno jej znovu doplnit, podobně jako je tomu u hydrolátů od Purity Vision.

Taoasis má v nabídce také Růžové tonikum z obsahem damascénské růže s jemně květinovou vůní pro zralou a suchou pleť. V doprodeji aktuálně máme jejich Tonikum z máty peprné, které do vyprodání zásob najdete pouze na prodejnách v Praze a v Brně, nicméně jako alternativa se hodí květová voda od Farfally též z hydrolátu máty peprné. :-)