Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mořské houby Carribean Sun

Recenze: Mořské houby Carribean Sun Pokud nechcete použít neekologické vatové tamponky z drogerie, můžete se odlíčit jemnou mořskou houbičkou.
Mája Ráblová
4,6 5
5

Recenze: Mořské houby Carribean Sun zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Podívali jste se někdy, kolik odpadu vznikne jen z pouhého odličování a čištění pleti? Většina z nás používá kosmetické tamponky nebo vatu. Bohužel těch několik kusů, které padnou na jedno jediné odlíčení se bohužel nedá zrecyklovat a za pouhý rok se tento počet vyšplhá na hrozivé číslo.

V běžných drogériích nejsou vatové produkty ani tvořeny přírodně, ale z největší části se používají syntetické materiály (polyester a polyesterové mikrovlákno). Tyto syntetické materiály jsou ovšem pod mikroskopem viditelně ostré a pokožka je po jejich použití podrážděná, protože v ní vznikly (okem běžně neviditelné) ranky. Pojďme být šetrnější k sobě i k planetě :)!

První možnost je kupovat alternativu v podobě odličovacích tamponků, které jsou tvořeny ze 100% z bavlny, nebo ještě lépe - z bio bavlny (Masmi, Botocon). Ty se dají alespoň kompostovat, pokud s nimi ovšem neodličujete nějakou chemickou kosmetiku.

Ta druhá možnost, která mě naprosto uchvátila, jsou mořské houby. Uznávám, zní to trošku zvláštně odličovat se houbou, ale k tomu se dostanu :). Určitě jste se s mořskými houbami někdy setkali, ovšem houby, co se prodávají v běžných drogériích mají s mořem společnou jen jednu věc - že ho při výrobě znečišťují. Tyto houby jsou syntetické a pouze se tváří jako mořské. Vyrábějí se z 99% v Číně a složení není vhodné jak pro životní prostředí a pracovníky při výrobě, tak ani pro nás a naše zdraví při jejich používání.

A pak jsou tu ty opravdové mořské houby. Jsou bohaté na vysoký obsah minerálů jako je například jód. Ten urychluje hojení a podporuje regeneraci pokožky. Každá houba je jiná, každá má jinak velké dírky, jinou hustotu, barvu, tvrdost a velikost. Tím se taky každá hodí na něco jiného. Velké houby s hrubší strukturou jsou skvělé pro masáž proti celulitidě nebo pro masáž zad. Malé houbičky jsou hedvábně jemné a skvěle se s nimi odličuje a čistí pleť. Ta je díky nerovnému povrchu houbičky i patřičně prokrvená aniž by byla podrážděná. Houbička je vhodná jak pro vyhlazení drobných jizviček, tak pro čištění pórů i aknózní pleti.

Recenze: Mořské houby Carribean Sun

Houbičky jsou velice šetrné, takže s nimi můžete odlíčit i oči a oční okolí, které je obzvlášť choulostivé. Po odlíčení stačí houbičku pořádně proprat pod tekoucí vodou, případně použít nějaké jemné mýdlo. Houbička, obzvlášť pokud s ní odličujete řasenku, časem přestane mít krásnou žlutou barvu a spíš začne připomínat nějakou sopečnou horninu.

S mořskou houbou se můžete odlíčit jen tak namokro, nebo na navlhčenou houbu nanést trochu mycího gelu. Stejně tak můžete použít i hydrofilní odličovací nebo čistý rostlinný olej. Mořská houba vám prostě dokáže posloužit jako 100 % náhrada vatových tamponků, vlastně poslouží ještě mnohem líp.

Pro pravidelnou údržbu mořských hub stačí na pár hodin naložit houbu tak, aby byla ponořená v silném solném roztoku, nejlépe z mořské soli. Houba se pročistí a také vydezinfikuje. Houby se časem začnou dělit na menší části, a sami tak nejspíš poznáte, kdy už je potřeba koupit novou :).

Osobní tip: Ničím se nesmývají pleťové masky lépe, než právě mořskou houbou! Nedám na ně dopustit :)!