Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mycí zem Lavaerde Logona

Recenze: Mycí zem Lavaerde Logona Marocký jíl, rhassoul, ghassoul, lávová země – pod těmito názvy se ukrývá jeden zázračný prášek, který má báječné ozdravné účinky a dá se použít téměř na všechno. Jelikož mě poslední dobou začaly trápit rychle mastící se vlasy a občas se objevily i lupy, chtěla jsem vyzkoušet něco opravdu účinného a šetrného, a do oka mi padla právě mycí zem Lavaerde od Logony.
Sára Goldbergerová
4,3 5
4

Mycí zem Lavaerde Logona zdroj: BIOOO.CZ

Marocký jíl, rhassoul, ghassoul, lávová země – pod těmito názvy se ukrývá jeden zázračný prášek, který má báječné ozdravné účinky a dá se použít téměř na všechno. Jelikož mě poslední dobou začaly trápit rychle mastící se vlasy a občas se objevily i lupy, chtěla jsem vyzkoušet něco opravdu účinného a šetrného, a do oka mi padla právě mycí zem Lavaerde od Logony. Lávová zem se sice přidává jako účinná složka i do některých šamponů, ale lákalo mě všestranné využití v její čisté podobě.

Marocký jíl je v Africe známý také jako mýdlový kámen, jelikož se tradičně používá na očistu vlasů, obličeje a celého těla. Má velice jemné čistící účinky, takže se může používat bez problémů každý den. Většina mýdel a šamponů obsahuje tensidy, které změní povrchové napětí vody, a nečistoty se pak snadno opláchnou. Jenže tensidy narušují ochrannou vrstvu pokožky a při dlouhodobém používání to na ni může mít neblahé následky, především pokud je hodně citlivá. Mycí zem Lavaerde ale žádné tensidy neobsahuje a funguje na jiném principu: jemné částečky této země mají schopnost vstřebat nečistoty, takže pokožku neodmašťují a nenarušují její přirozenou ochrannou vrstvu. Právě přebytečné odmašťování paradoxně mnohdy způsobuje nadměrné maštění a problematickou pleť. Marocký jíl se dá použít jak na mytí vlasů, tak na mytí celého těla včetně obličeje; dají se z něj udělat pleťové masky a tělové zábaly, nebo se dá přidat jen tak do horké koupele. Skvělý je na velmi citlivou a alergickou pokožku a pomáhá i při léčbě ekzémů a lupénky.

Použití mycí země Lavaerde není sice tak snadné jako je tomu u běžných, tekutých šamponů, ale výsledek za to opravdu stojí! Jíl se nejprve musí smíchat s trochou vody, čímž se vytvoří pasta, kterou si pak rovnoměrně nanášíme na vlasovou pokožku a pak lehce promasírujeme. Ideální je, když jíl hned neoplachujeme a necháme ho chvíli působit, aby pořádně vstřebal všechny nečistoty. Už při oplachování je cítit, že vlasy jakoby „vržou“ a jsou úplně jiné, než po umytí běžným šamponem. Když vlasy uschnou, jsou krásně hebké, lesklé a bohaté, protože marocký jíl jim dodává objem. Po několikatýdenním používání jsem začala pozorovat, že vlasy se mastí čím dál méně, a nemusím je tudíž tak často mýt. Po lupech se úplně zaprášilo už po pár umytích. Za zmínku stojí i to, že mě po použití mycí země Lavaerde nikdy nesvědila pokožka hlavy, s čímž jsem měla problém i u některých přírodních šamponů.

Lávovou zem jsem občas používala i na mytí těla místo klasického sprchového gelu, abych využila jeho jemné peelingové vlastnosti, a výsledek byl také moc příjemný. Pro lepší vůni jsem si do mycí směsi přidala pár kapek oblíbeného esenciálního oleje a o skvělý zážitek bylo postaráno. Pokožka byla pokaždé krásně hebká a prokrvená, navíc jsem měla pocit, že mi přestaly zarůstat chloupky na nohou. Párkrát jsem si udělala i obličejovou masku, která pleť důkladně vyčistila do hloubky a krásně ji rozzářila.

S mycí zemí Lavaerde od Logony jsem maximálně spokojená. Nejenže je to přípravek, který můžete použít opravdu téměř na všechno, ale navíc má i skvělé ozdravné účinky – ty jsem zpozorovala už po pár dnech používání. Pokud vás tedy trápí mastící se vlasy, lupy či problematická pleť, mycí zem by neměla chybět ve vaší koupelně. A pokud chcete vyzkoušet něco zajímavého, odlišného, nebo prostě chcete jen nějakou změnu od klasických přípravků na mytí vlasů a těla, mycí zem Lavaerde je určitě to pravé.