Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Růžový krém Martina Gebhardt

Recenze: Růžový krém Martina Gebhardt Máte vysoké požadavky na kvalitu kosmetiky a chcete své pokožce dopřát jen to nejlepší? Myslím si, že značka Martina Gebhardt uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků. Má totiž výjimečnou certifikaci Demeter, kterou se může pyšnit jen několik málo značek a její udělení doprovází přísná pravidla.
Sára Goldbergerová
5,0 5
5

Růžový krém Martina Gebhardt zdroj: BIOOO.CZ

Máte vysoké požadavky na kvalitu kosmetiky a chcete své pokožce dopřát jen to nejlepší? Myslím si, že značka Martina Gebhardt uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků. Má totiž výjimečnou certifikaci Demeter, kterou se může pyšnit jen několik málo značek a její udělení doprovází přísná pravidla. Suroviny použité v kosmetických produktech s touto certifikací pocházejí z biodynamického zemědělství, takže jsou pěstovány v naprostém souladu s přirozenými cykly přírody, a v době sklizně mají tedy nejvyšší možný obsah účinných složek. Navíc značka Martina Gebhartd využívá ve svých produktech takzvané spagyrické esence. Ty vznikají tak, že se velice šetrnými postupy získají výtažky z každé části rostliny, a následně se všechny smíchají do jedné, maximálně účinné esence.

Filosofie a důslednost značky jsou mi opravdu sympatické, a tak jsem se rozhodla vyzkoušet růžový krém na suchou a citlivou pokožku. S přicházející zimou se má pokožka pokaždé promění: ze smíšené se rázem stává napnutá a místy i šupinatá. Proto potřebuji mnohem hutnější a výživnější krém, než je ten, který používám v létě. Martina Gebhartd má opravdu široký výběr krémů, pleťových mlék a přípravků z čistící řady, ale růžový krém mě pro svou silnou regeneraci zaujal nejvíce.

Co všechno v něm tedy najdeme? Hlavní účinnou složkou je samozřejmě cenný olej z růže damašské. A v krému ho je v porovnání s jinými růžovými krémy opravdu hodně. Růžový olej dělá se suchou a citlivou pokožkou zázraky: zjemňuje, zklidňuje, vyživuje do hloubky a navíc má i velice příjemnou vůni, která navodí pocit pohody. Kromě oleje je v krému obsažen i výtažek z růže damašské a samozřejmě již zmíněná spagyrická esence z celé rostliny. Ty účinnost samotného oleje ještě posilují a celkovému složení dodávají na jedinečnosti. Dále v krému najdeme výtažek z ibišku, který má na pleť podobné zklidňující účinky jako růže, a navíc zvyšuje její elasticitu. Výtažek z černého bezu je taktéž vynikající na citlivou pleť, magnólie je účinná proti prvním vráskám a čajovník zase proti podráždění a zarudnutí pleti. Ve složení najdeme i kapku santalového oleje, který je skvělý na suchou a dehydratovanou pleť. Z rostlinných olejů a másel najdeme v krému také samé klenoty: šípkový olej, olivový olej, avokádový olej a bambucké a kakaové máslo. Uf! Člověk se až diví, kolik zázraků se vejde do jednoho kelímku.

Vzhledem k takovému úžasnému složení se nedivím, že má růžový krém na pleť tak skvělé účinky. Vážně, je to jako pohlazení. Ať už po ránu, kdy je pleť dehydratovaná a potřebuje pořádnou vzpruhu, nebo večer, kdy potřebuje řádnou regeneraci po dlouhém dni. Krém je příjemně hutný, pro mastnou pleť tedy není úplně nejvhodnější, ale myslím si, že jako noční krém by ani pro takový typ pleti nebyl na škodu. Poměrně rychle se vstřebává a zanechává pleť krásně hebkou a rozzářenou. Moc příjemný je i na citlivé oční okolí. A jeho vůně je jen třešničkou na dortu – jemná, nenásilná a povzbuzující. Jeho olejové složení se navíc skvěle hodí pro nadcházející chladné počasí, ve kterém nejsou vhodné hydratační krémy, ale spíše něco výživnějšího a hutnějšího.

Z růžového krému od Martiny Gebhardt jsem opravdu nadšená. Myslím si, že ho ocení i ženy, které preferují používání čistých rostlinných olejů, jelikož těch je v krému opravdu hodně, a tak jsou jeho účinky na pleť stejně příjemné, možná ještě o něco lepší díky použitým esenciálním olejům a výtažkům z květin. Léto už je sice za námi, ale proč si každý den nepřipomenout omamnou vůni růží díky tomuto skvělému krému?