Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Růžový oční fluid Martina Gebhardt Rose

Recenze: Růžový oční fluid Martina Gebhardt Rose Růžový oční fluid Rose Martina Geghardt z řady Rose je vhodný i pro citlivou pleť v okolí očí.
Jana Konečná
5,0 5
5

Recenze: Růžový oční fluid Martina Gebhardt Rose zdroj: shutterstock.com

Péči o oční okolí by měla věnovat čas každá žena. Právě na něm je totiž nejvíce vidět náš věk. Proto je vhodné se začít o okolí očí starat preventivně co nejdříve a vzniku vrásek tak předcházet. Najít ten pravý oční krém není vůbec nic jednoduchého. Buď nesedne a jemnou pokožku podráždí, nebo nedráždí, ale nemá ani žádný pozitivní efekt. Proto když jsem vybírala oční krém pro sebe, značka Martina Gebhardt byla silným adeptem. Její produkty mají totiž přírodní složení v bio nebo dokonce Demeter kvalitě a jednotlivé složky jsou pečlivě namíchány tak, aby výsledný efekt byl co nejlepší. Navíc už jsem byla hodně spokojená s ostatními produkty této značky, takže nebylo co řešit. Růžový oční fluid má balení s praktickou pumpičkou, díky níž je jeho aplikace mnohem hygieničtější, což mi připadá obzvlášť u přípravků na citlivé oční okolí opravdu důležité.

Složení Růžového očního fluidu je taktéž vzorné:

 • Kromě vody jsou na prvních 3 místech mandlový olej a bambucké a kakaové máslo. Tyto složky zaručují opravdu silnou výživnou i regenerační schopnost. Zároveň však působí velice jemně a oční okolí nepodráždí. Mandlový olej a bambucké máslo se dokonce používá i pro péči o citlivou dětskou pleť.
 • Šípkový olej je bohatý na vitamin C a díky tomu pokožku v okolí očí přirozeně rozjasňuje a zároveň ji chrání před narušením volnými radikály a oddaluje tak i její předčasné stárnutí.
 • Pupalkový olej má opravdu silné hojivé a regenerační účinky. Je bohatý na obsah nenasycených mastných kyselin, které jsou hlavně pro citlivou a oslabenou pleť opravdu důležité.
 • Avokádový olej je většinou velmi dobře snášen i silně citlivou až alergickou pletí. Je bohatý na draslík, který je označován jako minerál mládí. V neposlední řadě dokonale regeneruje a vypíná povadlou a ochablou pleť.
 • Extrakt a květinová voda z okvětních lístků damascénské růže probouzejí unavenou pleť kolem očí, rozjasňují, hydratují a zároveň zklidňují případné podráždění a ochlazují. Také dodávají očnímu fluidu úžasnou vůni právě rozkvetlých růží.
 • Extrakt z kořene černého bezu pleť posiluje a zvyšuje její odolnost.
 • Výtažek z kůry magnolie zase pleť zásobuje potřebnými antioxidanty a působí preventivně proti vzniku zánětů.
 • Extrakt z lístků čínského čajovníku je plný účinných antioxidantů a pleť dokonale projasňuje.
 • Oční fluid je zároveň obohacen o vitamin E, který plní funkci jako přírodní konzervant a přispívá k celkové regeneraci pleti.
 • Jako u většiny výrobků z dílny Martiny Gebhardt nechybí ani trochu alchymie ve formě spagyrické esence z damascénské růže a trocha zlata, stříbra a síry, jež působí protizánětlivě a hojivě.
 • Kromě extraktů a hydrolátů z růží vůni očního fluidu dotváří přírodní éterické oleje - geraniol, eugenol, citronelol.

 

Recenze: Růžový oční fluid Martina Gebhardt Rose

Všechny složky jsou navíc v bio nebo Demeter kvalitě a jsou rostlinného původu a díky tomu mohou Růžový oční fluid používat i vegani a prostě všichni, kterým se používání kosmetiky s obsahem živočišných složek z jakýchkoliv důvodů příčí.

Fluid se výborně vstřebává a nezanechává na pokožce nepříjemný ulepený film. Hned po aplikaci ucítíte, že je pleť v okolí očí skvěle osvěžená, krásně zjemněná a projasněná a hydratační účinek je patrný na pohled i na dotek. Fluid mi přijde skvělý i na unavené oči. Protože skvěle zchladí oční okolí a i oči tak vzpruží. Doporučila bych jej určitě všem, co pracují za počítačem nebo jakýmkoliv jiným způsobem své oči namáhají. Růžový oční fluid je navíc vhodný i pro opravdu citlivou pleť i citlivé oči – neštípe totiž, ani když se vám ho trochu při neopatrné aplikaci dostane nechtěně do očí.

Růžový oční fluid vás navíc hned dostane svou úžasnou vůní. Jemnou a svěží vůni jakoby z rána utržených a ještě orosených růží si musí zamilovat každý. Vůně růží je nejen opravdu jedinečná, ale má také skvělé aromaterapeutické účinky. Působí obzvláště na ženy – pomáhá zvyšovat jejich sebevědomí a podporuje uvědomění a prožívání ženské stránky. Zároveň působí i jako zlepšovač nálady a má i mírně antidepresivní účinek. Aplikace očního fluidu se tak může stát příjemným rituálem a rozmazlováním všech vašich smyslů.