Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Šalvějový krém Martina Gebhardt pro nečistou pleť

Recenze: Šalvějový krém Martina Gebhardt pro nečistou pleť I přes svou hutnější konzistenci pečuje šalvějový krém Martina Gebhardt o mastnou pokožku skvěle.
Martina Koubová
4,9 5
7

Recenze: Šalvějový krém Martina Gebhardt pro nečistou pleť zdroj: biooo.cz

Většina krémů pro nečistou mastnou pokožku má lehoučké složení, které pokožce sotva poskytne nějaké živiny a hydrataci. Většinou se jedná o lehkou až gelovou konzistenci, která pokožku sice zmatní a možná zabrání nadměrnému maštění, ale už nepomůže zahojit a eliminovat pupínky, sjednotit barevný tón pleti, ...

Šalvějový krém pro nečistou a mastnou pokožku v žádném případě lehké složení nemá. Naopak, je až nad očekávání hutný, až se jeden může bát, aby problematickou pokožku neucpával, nepodněcoval tvorbu zánětů, černých teček a dalších neplech. Krém je takhle hutný díky vysokému podílu olivového oleje obohaceného o kombinaci kakaového a bambuckého másla společně s lanolinem.

Po nanesení na pokožku ale vůbec nepůsobí těžkým dojmem, chce jej jen aplikovat menší množství, než jste zvyklé u běžných krémů. Nebo můžete obličej před namazáním navlhčit čistou či květovou vodou a až poté krém nanést. Do pokožky se snadněji a rychleji vsákne. Vyzkoušela jsem aplikovat na suchou i vlhkou pokožku, a i když se krém nasucho pěkně vsákne, na navlhčené pleti je výsledek ještě lepší. Dokonce se vstřebá natolik dobře, že lze po pár minutách bez problémů nanést make-up. Pokožka se zvýšeně neleskne, ani nemám nepříjemný pocit ucpané pokožky.

Recenze: Šalvějový krém Martina Gebhardt pro nečistou pleť

Proti tvoření pupínků a dalších nepříjemností úspěšně působí extrakt ze šalvěje. A jak už je zvykem u Martiny Gebhardt, krém neobsahuje jenom klasický výtažek, ale také spagyrickou esenci, která má mnohem silnější účinky, než jenom klasický extrakt. Šalvěj akné dezinfikuje, mírní zarudnutí a eliminuje opětovný výskyt pupínků. Dezinfekční a léčivé účinky šalvěje jsou ještě umocněny květovou vodou z vilínu viržinského, tea tree olejem a také zklidňující meduňkou. Tato kombinace bylinek pokožku nejenom hojí, zároveň harmonizuje její barevný tón a zklidňuje ji.

Z dlouhodobého hlediska opravdu vidím pozitivní účinky na stav pleti. Pokožka je krásně jemná a vláčná na dotek, cítím, jak je výživnými látkami doslova napitá. U klasických krémů na mastící se pleť jsem měla problémy s nedostatečnou hydratací, kolem nosu a koutků úst se tvořily suché šupinky a pokožka občas svědila. U šalvějového krému si o takovýchto problémech můžu nechat jenom zdát. Co se týče pupínků, ty se vyskytují v daleko menším množství a s postupujícím časem jich čím dál více ubývá.

Pokožka je po šalvějovém krému Martina Gebhardt krásně vyživená, zklidněná, zjemněná a méně problematická. Méně se mastí a má sjednocenější barvu. Prostě vypadá zdravě.