Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Santaverde pleťové tonikum sensitive

Recenze: Santaverde pleťové tonikum sensitive Tonikum pro citlivou pleť Santaverde pokožku nejenom tonizuje a viditelně stahuje póry, ale také podporuje regeneraci pleti.
Martina Koubová
5,0 5
1

Recenze: Santaverde pleťové tonikum sensitive zdroj: biooo.cz

Valnou část svého kosmetického života jsem pokožku netonizovala. Prostě jsem to nepovažovala za důležité. Vždyť jsem pleť důkladně umyla a vyčistila gelem, takže žádný další krok není potřeba, ne? I přes tuhle ‘důslednou’ péči umýt - namazat jsem se stavem pokožku nebyla vůbec spokojená. Pupínky sice postupně zmizely s věkem, ale stále mě trápily viditelné rozšířené póry. Nezabíralo na ně ani pravidelné čištění, prostě seděly na obličeji, na nose, tvářích i čele a vyzývavě se ukazovaly. Obzvlášť vyzývavě vystupovaly, když jsem si obličej zapudrovala. Pleť byla sice krásně zmatněná, ale ty póry…

I přes to všechno jsem nevěřila, že by mi tonikum od tohoto problému mohlo pomoci a zatvrzele jsem si jela svou zažitou péči. Až jsem si koupila set pečující kosmetiky, kde kromě mycí pěny a krému bylo také tonikum. Takže jsem ho chtě nechtě začala používat.

A ukázalo se to být velmi rozumným krokem. Zpočátku jsem tonizovala jenom ráno, aby se póry stáhly, nebyly tak viditelné pod pudrem a taky byly odolnější proti nečistotám z okolí. Postupem času jsem si na tonizaci navykla natolik, že jsem po lahvičce sahala i večer. Na noc jsem ale chtěla jemnější produkt, s menším obsahem alkoholu, s více pečujícími látkami.

I když nemám citlivou pokožku, sáhla jsem po jemném toniku Santaverde. Obsahuje totiž hodně růžové vody a taky šťávy z Aloe vera, dvě látky, které moje pokožka opravdu může. Se šťávou z Aloe mám dobré zkušenosti už z minula a vím, že skvěle hydratuje a zklidňuje. Stejně tak růžová voda, která má navíc lehce bělit a zesvětlovat barevné nedokonalosti pleti, což se mi jedině hodí. V toniku je i trochu alkoholu pro stažení pórů a výtažek z vrbové kůry a koloidní stříbro na dezinfekci a proti nedokonalostem.

Jemné tonikum voní opravdu jemně. Lehká vůně růží, která za chvíli zmizí. Pokud nemáte rádi vůni klasické růžové vody, věřte, že Santaverde vám vonět bude. Navíc, tenhle lehký růžový závoj za chvilku zmizí, takže se není čeho bát. Kromě téhle lehké vůně mi imponuje i obal tonika: skleněná lahvička s velice jemným rozprašovačem. Tonikem tak zbytečně neplýtváte, lze jej pohodlně nanést a navíc použít i kdykoliv během dne jako osvěžující spršku, aniž byste si rozmazaly líčení. Díky rozprašovači vám tonikum vydrží na každodenní použití nejméně dva měsíce.

A že to použití stojí za to! Tonikum používám pravidelně každý večer na odlíčenou a vyčištěnou pokožku. Rozprašovač zmáčknu jenom párkrát, přesto jemná mlha zahalí celý obličej. Tonikum se do pokožky vsakuje pomalu, ale pokaždé jej nechám kompletně vstřebat. Přijde mi škoda jej stírat vatovým tamponem nebo dokonce kompletně aplikovat za pomoci tamponu. Navíc, tenhle způsob aplikace je i příjemný a osvěžující.

Co mě po první aplikaci doslova nadchlo, je jemnost, kterou pleť okamžitě získává. Čistou růžovou vodu jsem používala už dřív a podobných výsledků jsem se nedočkala, takže za tyhle skvělé účinky opravdu evidentně může kombinace růžové vody a Aloe vera šťávy. Pleť je opravdu krásně jemná, vláčná a doslova naducaná. A účinky jsou vidět i na pohled. Za prvé menší a jemnější póry. Za druhé je pokožka mnohem více barevně jednotnější a k jejímu sjednocení už ani nepotřebuju pudr. A navíc, pokožka se rychleji a snadněji hojí. Drobné stroupky po pupíncích a další rozrýpané nedokonalosti zmizí dříve a navíc po nich tak dlouho nezůstávají ty tmavé začervenalé flíčky. Pleť se prostě lépe regeneruje a taky lépe vypadá.

Nikdy bych neřekla, že taková obyčejná věc jako pleťové tonikum toho dokáže tolik. Po zdolání prvního balení jemného tonika mám pokožku v lepším stavu než kdy jindy. Největším pozitivem jsou samozřejmě póry, které se prokazatelně zmenšily a méně se zanáší. Nezanedbatelným plusem je i výrazně lepší regenerační schopnost pokožky. Vlastně pleť po aplikaci tonika nemusím ani mazat krémem, jen nechám tonikum vstřebat a to je vše. Pleť nestrádá, není suchá a přesto se nedokonalosi rychle hojí. Prostě nikdy nevypadala lépe.

Související produkt
Pleťové tonikum sensitive 100 ml
Santaverde / 418 Kč
Pleťové tonikum pro ciltivou a suchou pokožku s růžovou vodou a antibakteriálními výtažky z vrbové kůry pokožku zklidní a vyživí.
Detail produktu