Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Teplý rakytníkový zábal na tělo Natura Siberica

Recenze: Teplý rakytníkový zábal na tělo Natura Siberica Každý z nás má občas chuť se pořádně rozmazlit, udělat si den jen pro sebe a nemyslet na žádné povinnosti a starosti. V takových chvílích si člověk skvěle odpočine a vyčistí si hlavu, což je nesmírně důležité. Značka Natura Siberica vytvořila právě pro takové chvíle relaxace celou řadu zábalů, peelingů a jiných pečujících přípravků.
Sára Goldbergerová
3,3 5
3

Natura Siberica Teplý rakytníkový zábal na tělo 350 ml zdroj: BIOOO.CZ

Každý z nás má občas chuť se pořádně rozmazlit, udělat si den jen pro sebe a nemyslet na žádné povinnosti a starosti. V takových chvílích si člověk skvěle odpočine a vyčistí si hlavu, což je nesmírně důležité. Značka Natura Siberica vytvořila právě pro takové chvíle relaxace celou řadu zábalů, peelingů a jiných pečujících přípravků. Některé z nich jsou osvěžující a chladivé, ale já jsem v těchto pošmourných dnech hledala spíše něco hřejivého a uklidňujícího, takže jsem sáhla po teplém rakytníkovém zábalu na tělo, z jehož názvu ta pohoda přímo čiší.

Ve složení rakytníkového zábalu toho najdeme opravdu hodně. Základ tvoří kaolin, známý také jako bílý jíl. Ten je na tělové zábaly ideální, jelikož čistí pokožku do hloubky a zároveň ji ozdravuje. Sytě oranžová barva zábalu napovídá, že výrobci s rakytníkovým olejem rozhodně nešetřili. Olej z rakytníku mám moc ráda, je to hotový zázrak. Je bohatý na flavonoidy, což jsou velice silné antioxidanty, obsahuje také spoustu karotenoidů a dále vitaminy A, K, D a E. Pokožku regeneruje do hloubky, vyživuje ji a má i hojivé účinky. Kromě rakytníku najdeme v zábalu ještě jeřáb ptačí, se kterým jsem se v kosmetice setkala snad poprvé, a jen se mi potvrdilo, že Natura Siberica používá opravdu výjimečné suroviny. Jeřáb je, stejně jako rakytník, bohatý na antioxidanty a prospívá především suché, namáhané pokožce. Dále je v teplém rakytníkovém zábalu na tělo velké množství výtažků ze sibiřských rostlin: večernice sibiřská, hojivá arnika horská, tužebník jilmový, plicník lékařský, dvouzubec trojdílný a bobulky ostružiník moruška a brusnice brusinka. Jak je vidět, složení rakytníkového zábalu je opravdu pestré a slibuje skvělé účinky.

Použití teplého rakytníkového zábalu na tělo není zrovna jednoduché a je potřeba vyhradit si na to trochu víc času. Ne že by to byla nějaká alchymie, jen je kolem toho poměrně dost patlání a zábal musíte na těle nechat alespoň dvacet minut. Jak tedy postupovat? Já jsem si nejprve několik polévkových lžic zábalu rozehřála ve vodní lázni, abych posílila jeho prohřívací účinky. Pak jsem si vzala nůžky, potravinářskou fólii a odebrala jsem se do koupelny, kde začalo patlání. Nejprve jsem pokryla tenkou vrstvou rakytníkového zábalu nohy a důkladně je zabalila do fólie. Stejný postup jsem opakovala i u rukou a zbytek zábalu se mi podařilo napatlat i na břicho. Připadala jsem si sice jako kosmonaut zkřížený se šílencem, ale byla jsem doma sama, takže jsem byla ušetřena zděšených pohledů. Samozřejmě jsem nestála celých dvacet minut v koupelně zabalená v potravinářské fólii. Oblékla jsem si triko s dlouhým rukávem a tepláky, tedy oblečení, u kterého by nevadilo případné zapatlání, a za doprovodu vrzání potravinářské fólie jsem se posadila na gauč a nožky si ponořila do horké lázně, kterou jsem si mazaně připravila předem. Zábal na těle opravdu příjemně hřál, a když jsem si zvykla na zvláštní pocit obalenosti, bylo mi docela hezky. Po dvaceti minutách odpočinku jsem ze sebe zábal důkladně omyla krouživými pohyby, abych využila jemný peelingový efekt kaolinu, a mohla jsem se kochat výsledky: kůže byla krásně hebká, prohřátá a promaštěná, takže už jsem se samozřejmě nemusela ničím mazat, navíc sladce voněla po rakytníkovém oleji. Celkově jsem se cítila vážně skvěle a byla jsem plná energie.

Pokud si chcete udělat relaxační den, teplý rakytníkový zábal na tělo Natura Siberica je v těchto chladných dnech skvělý nápad. Můžete ho klidně nechat působit o něco déle a během čekání si udělat třeba manikúru, nebo si připravit nějakou výživnou masku na obličej a pak pokračovat v opečovávání. Když si nenajdete čas na zábal, kolem kterého je přece jen trochu více práce, můžete si přidat lžíci rakytníkového zábalu do horké lázně – na pokožku má podobné účinky a je to také moc příjemný zážitek. Vaše mysl si odpočine a pokožka vám bude vděčná za tu hromadu výživných látek, které jí dopřejete.