Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Weleda 7denní vyhlazující kúra s růžovým olejem

Recenze: Weleda 7denní vyhlazující kúra s růžovým olejem Vyhlazovací týdenní kúra Weleda podpoří regeneraci pokožky, zjemní ji a celkově projasní barevný tón pleti.
Hana Bartušková
4,6 5
5

Recenze: Weleda 7denní vyhlazující kúra s růžovým olejem zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Já vím, je to blbost, ale taková intenzivní sedmidenní kúra Weleda prostě zní dobře. Vzbuzuje to tak nějak dojem, že své pleti dám něco víc. A nakonec to tak vlastně i dopadlo.

Dostaňme ze sebe nejdřív to negativní. Vyhlazující a sedmidenní jsou dvě slova, která by se rozhodně neměla vyskytovat blízko sebe, jedině snad v případě plastické chirurgie. Stejně tak i vyhlazující a přírodní spolu moc nekamarádí. Tím nechci shazovat přírodní kosmetiku, proti vráskám špatná vůbec není, ale! Ale prostě žádná kosmetika na celém světě nedokáže vyhladit už existující vrásky. Kosmetika může pleť zjemnit, může přechodně vypnout, může vrásky opticky vyhladit na krátkou dobou, ale trvale je neodstraní. Jak už to tam jednou je, tak s tím hne akorát tak botox nebo jiná výplň či chirurgický zákrok.

Což ale neberme nějak špatně. Přece jenom vrásky jsou jenom jedním z projevů stárnoucí pleti. A bohužel, alespoň tak to vidím já, nejsou tím nejhorším. Mnohem horší mi přijde ztráta elasticity, utlumení regenerace a nepravidelný tón pleti. Prostě když se vytratí ta mladistvá jemnost a záře. Vypadám pak unaveně, o pár let starší a jak dva dny nevyspalá. No a s tímto... tak s tímto si Weleda kúra docela v pohodě poradila. Až jsem byla překvapená. Že i přes ten omezený časový horizont několika málo dní to Weleda zvládla. Kdo umí, ten umí.

Recenze: Weleda 7denní vyhlazující kúra s růžovým olejem

Týdenní vyhlazující kúra Weleda je vlastně směs intenzivně pečujících olejů, které stárnoucí, zralé i mdlé pokožce dodávají zdravý vzhled. Ampule obsahují mix růžového, mandlového, jojobového, pupalkového a meruňkového oleje ovoněné nějakými těmi éterickými oleji. Konzistence je tak logicky tekutá olejová, vstřebává se pomaleji, takže je víc než vhodné aplikovat kúru na navlhčenou pokožku. Vůně je sympatická růžová, celkem výrazná, ale příjemná a nevtíravá. Už po jedné aplikaci zanechá na pleti příjemný hebký pocit, jako když se namažete něčím se silikony.

Takže to bylo asi takto. První den jsem k tomu přistupovala skepticky. Druhý den jsem si nebyla jistá. A asi třetí den používání, nebo tedy spíš ten čtvrtý den ráno, jsem si všimla sjednocenější a rozzářenější barvy pleti. Barevné nerovnosti se ztratily a navíc se mi přes noc pokaždé výrazně zregenerovala pleť, že se mi ani ráno ten make-up nechtělo dávat, často mi to přišlo skoro až jako ztráta času. Olej hydratuje, zjemňuje, vyživuje a přes noc doslova obnovuje pokožku. A ráno se pak budím prostě tak nějak hezčí.

Recenze: Weleda 7denní vyhlazující kúra s růžovým olejem

Horší je to s dávkováním. Špatně se mi s těmi ampulkami manipulovalo. Nejdřív mi to nešlo moc otevřít, pak jsem to málem všechno vylila, pak mi to vůbec nešlo vylít. No prostě problém za problémem. Ale poradila jsem si, to zase jo. Při otvírání je docela důležité dodržovat návod. Takže zabalit ampulku do papírového kapesníčku a přitlačit na místo s tečkou. Když budete tlačit jen o kousek vedle, tak to nejspíš neotevřete.

V jedné ampulce s kúrou najdete docela hodně velké množství oleje. Některé ampulky jsem si dokonce naprosto bez problémů zvládla rozdělit na dvě dávky a stačilo mi to bohatě. Pokud chcete použít ampulku celou, tak budete mít dostatek oleje na obličej, na krk i na dekolt a nejspíš si se zbytkem i namažete ruce. Což ovšem není od věci, protože kde se většinou věk ukáže jasně? Na suché a vrásčité pokožce rukou! A tam to make-upem moc nezamaskujete.