Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Rosenrot Naturkosmetik: Exkluzivně jen u nás

zdroj: Shutterstock

Tuhá kosmetika zažívá nevídaný boom. Proč? Protože reaguje na 4 kosmetická hnutí: čistá krása, kosmetika bez vody, nomádství a zero-waste. Je tedy ideální volbou nejen pro ty, komu záleží na zdraví jejich pokožky a vlasů, ale i na stavu životního prostředí. Používáním tuhé kosmetiky ušetříte hromady plastů z obalových materiálů, spotřebovávání vody a ještě při tom s čistým svědomím poskytnete tělu naprosto šetrnou péči. Krom toho ušetří i vaši peněženku, protože opravdu kvalitní tuhé mýdlo, například od značky Rosenrot Naturkosmetik, vám vydrží několikrát déle, než klasické tekuté!

Průkopníci v udržitelnosti

Severoněmecká značka Rosenrot Naturkosmetik je průkopníkem v oblasti přirozené péče o tělo a vlasy v pevné formě a byl jedním z prvních výrobců přírodní kosmetiky, kteří získali kýženou pečeť Cosmos Ecocert. Ve společnosti Rosenrot se zaměřují na vývoj pouze těch nejlepších organických kosmetických produktů vyrobených se vzácným řemeslným zpracováním.

Produkty jsou nejen certifikované, organické, bez silikonů a konzervantů, ale také 100% biologicky rozložitelné a většinou veganské. Rosenrot od svého vzniku aktivně přispívá ke snižování znečištění životního prostředí plasty a vyhýbání se zbytečným obalům úplnou eliminací plastů a nepotřebných obalů z produktů. 

Více než polovinu svých výrobků prodávají bez obalů, mimo jiné i díky úzké spolupráci s bezobalovými obchody v Německu. Všude tam, kde zákazníci potřebují produkty v balené formě, používají pouze obaly šetrné k životnímu prostředí.

Nejudržitelnější obal je žádný obal.

- Karin Ziesmer, zakladatelka Rosenrot Naturkosmetik -

Základem je tradiční ruční výroba

Manufaktura Rosenrot se nachází v romantickém Eutinu, známém „městě růží“ na pobřeží severního Německa. Své produkty vyrábí zásadně ručně na základě vlastních receptur založených na čistě přírodních složkách. Protože pouze ruční prací tzv. “in house” se produkty stávají něčím opravdu výjimečným. Jsou jedním z mála „skutečných“ výrobců přírodní kosmetiky, kteří vyrábějí lokálně a záměrně se vyhýbají industrializaci. 

Rosenrot vyvíjel inovativní organické produkty ještě dříve, než se organická kosmetika stala doslova hitem nové doby. Vymazlený koncept značky vás osloví delikátně sofistikovanými vůněmi ve spojení s něžnými křivkami v každém detailu. Vyzkoušejte jejich kosmetiku na vlastní kůži a nechte každou buňku svého těla okusit,co znamená zahalit se přírodou.