Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sportique: I pro zahrádkáře

Sportique: I pro zahrádkáře Pokud zahradničíte a ohýbáte svá záda oceníte pomoc Balzámu pro silně namáhanou pokožku rukou i Gelu na svaly a klouby.
Tým Sportique
5,0 5
2

Sportique: I pro zahrádkáře zdroj: sportique.cz

Rád jsem v kontaktu se zemí. Myslím to obrazně i doslova. Rád cítím půdu mezi prsty a kochám se plody, které mi za mé úsilí země vydává. Po prarodičích jsem zdědil stavení s velkou zahradou a velmi záhy jsem musel korigovat své obavy – neskrývaly se v něm starosti, nýbrž požehnání. Práce s půdou a stromy se mi stala nade vše drahá. Je totiž vědecky prokázáno, že zašpinit se na zahrádce je ta nejlepší očista psychiky.

Nicméně obzvláště v době výkyvů počasí dostávají moje svaly i moje citlivá kůže pořádně zabrat. Začal jsem tedy přirozeně hledat způsoby, jak si ulevit. A přirozeně to byly způsoby, které mají stejně jako já k přírodě blízko. Moje rozhodnutí padlo na Balzám na ruce a nohy Farmer‘s Hand Saver a Muscle gel, obojí od firmy Sportique.

Pokud se vám při zahradničení zhorší kožní potíže, budete potřebovat kůži ulevit. Původně byl Balzám na silně namáhanou pokožku rukou designován pro horolezce pro regeneraci kůže i úlevu od mozolů, ran a namožených šlach. Zahrádkářům poslouží stejně tak dobře – obzvláště nutným se vám stane tam, kde si rukavice neberete nebo brát nemůžete. Používám jej už asi měsíc od prvních prací po zimním odpočinku a musím konstatovat znatelný pokrok – moje citlivá kůže ani přes zápřah nevypadá a na omak nepůsobí hrubě a vysušeně. Končetiny jsou navíc i pocitově svěžejší a lehčí.

Krásná kovová krabička má v sobě punc poctivosti a starých dobrých časů. Balzám má lehounkou krémovou texturu a roztírá se tak velmi dobře. Navíc, pro znatelný účinek jej nepotřebujete aplikovat mnoho. Dobře se vstřebává a po chvíli cítíte, jak působí do hloubky. Ideální je používat jej i k masáži – má antirevmatické účinky a vhodným vmasírováním ještě zvyšujete účinnost obsažených látek. Kůže je jemnější a vláčnější a méně náchylná k poškození. Základ tvoří bambucké máslo. Jeho protizánětlivé, zvlhčující a pěstící účinky jsou posíleny kombinací rostlinných olejů (mandlový olej, olivový olej, olej z hroznových jader) a navíc i esenciálním olejem z rozmarýnu. Jeho protizánětlivé působení pak posiluje i výtažek z břízy (ten je totiž bohatý na kyselinu salicylovou). Vůně je opravdu něco. Kořeněná, bytelná a poctivá, slibující kvalitní péči.

Nicméně je ještě jedna věc, kterou zahradničení přináší, a se kterou se trápíme už od doby, co jsme začali chodit po dvou – bolavá záda. Proto jsem sáhnul po Gelu na klouby a svaly. Opět vyzdvihuji vůni, té si všimnete hned poté, co dostanete Muscle gel z tuby. Poctivá, lehce orientální vůně, za kterou mohou esenciální oleje ze zázvoru, borovice a arniky. Neřekl bych, že Muscle gel je skutečně gel, spíše krém. Má výbornou konzistenci – není příliš tekutá, ale zároveň se snadno roztírá. Je patrné, že někdo ve výrobě měl na paměti primární využití gelu – a to, že se s ním bude masírovat. Po aplikaci se bezproblémově vstřebává a nezanechává mastný film jako produkty na bázi vazelíny, takže není problém, když místo přijde do kontaktu s oblečením.

Gel na klouby a svaly po nanesení příjemně chladí a zároveň namožené oblasti stimuluje – úleva a uvolnění jsou znatelné už zhruba po deseti minutách. S odstupem několika hodin a dní pozorujete jeho hlavní přednost v akci: lepší regeneraci a sníženou až žádnou bolestivost. Přes svůj název funguje Muscle gel skvěle i na šlachy a klouby – stává se mi dost často, že nešikovnou manipulací natáhnu nějakou část těla či přivodím zárodek zánětu, což vhodnou aplikací Muscle gelu nyní dokážu vyřešit. Gel tlumí bolestivost svalů a kloubů a zlepšuje jejich hybnost. To se o něm tvrdí a to se mi v praxi osvědčilo.