Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Třetí krok péče o pleť: krém či olej?

Třetí krok péče o pleť: krém či olej? Mastná pleť potřebuje v jednom kroku hydratovat, vyživit a zároveň vydezinfikovat a hojit.
Martina Koubová
4,3 5
3

Krémy na pleť zdroj: shutterstock.com

Správně zvolený pleťový krém je po odlíčení dalším velice důležitým krokem. Krém poskytuje pokožce potřebnou hydrataci a výživu, pleť zklidňuje, zjemňuje a chrání před nepříznivými vnějšími vlivy a tím pádem i před známkami předčasného stárnutí. Krém je ale potřeba opravdu pečlivě vybírat, neboť špatně zvolený kousek dokáže napáchat více škody než užitku. Příliš hutný výživný krém pokožku ucpe, zanese pleťové póry a podnítí tvorbu nedokonalostí a akné, naopak lehký gel nedodá pokožce potřebnou hydrataci a živiny, pleť strádá, ztenčuje se a vznikají nevzhledné suché šupinky i podráždění.

Při výběru krému proto dbejte na váš typ pleti a jeho specifické potřeby. Jinak by se mohlo stát, že pokožce spíše ublížíte, než abyste jí dopomohli ke kráse a zdraví. Záleží pouze na vašem rozhodnutí a případně na typu pleti, jestli budete krém používat dvakrát denně, či jenom jednou. V případě mastné a problematické pleti je dokonce použití krému jedenkrát denně prospěšnější, než pravidelné mazání ráno i večer. Ať už se rozhodnete jakkoliv, určitě péči o pokožku nezanedbávajte, uvidíte, jak se vám odvděčí svou krásou a jemností!

Přejít na sekci článku:

Mastná pleť

Mladá problematická mastná pokožka by si při výběru pečujícího krému měla dát obzvlášť záležet, neboť právě výběr péče má na zdraví a stav problematické pleti zásadní vliv. Je velice důležité zvolit lehký krém či gel, který dodá potřebné živiny, hydrataci a ochranu, ale zároveň pleť zbytečně nezatíží, neumastí a také neucpe pleťové póry. Je radno se vyhnout hutným krémům s obsahem olejů a rostlinných másel.

Naopak, pro mastnou pleť trpící na časté nedokonalosti, pupínky a drobné záněty jsou mimořádně vhodné produkty s lehkou jemnou konzistencí a obsahem antibakteriálních léčivých výtažků. Vhodné jsou kupříkladu produkty s obsahem extraktů z tea tree, vilínu, zeleného jílu, neemu, ale také zeleného čaje či zklidňujícího Aloe vera. Co se týče textury, pro chladnější období roku je vhodný lehký krém, který poskytne dostatek hydratace, zatímco pro parné léto je skvělý lehký nemastný gel.