Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzkoušeli jsme: Čistící pleťová maska s bahnem Mádara

Vyzkoušeli jsme: Čistící pleťová maska s bahnem Mádara Pleťová maska Mádara s bahnem sapropel pokožku čistí do hloubky a zbavuje ji černých teček.
Marcela Fröhlichová
4,2 5
6

zdroj:

V nabídce skvělé lotyšské značky Mádara nechybí čistící pleťové masky, a tak jsem měla radost, že si můžu vybrat jednu masku na vyzkoušení! Na výběr jsem měla mezi rozjasňující pleťovou maskou s obsahem AHA kyselin a čistící maskou s bahnem, jejíž základní složkou je bahno ze severského jezera. Rozhodla jsem se vyzkoušet právě tu bahenní masku. Většina bahenních masek totiž obsahuje především bahno z Mrtvého moře, které má sice báječné ozdravné účinky, ale bahno z čistého severského jezera jsem v žádném jiném kosmetickém produktu neviděla.

Hlavní složkou čistící pleťové masky s bahnem je samozřejmě bahno, konkrétně typ sapropel. Jedná se o organický sediment, který je bohatý na minerální látky, vitaminy (hlavně skupiny B), enzymy a aminokyseliny, takže má výrazné čistící a léčebné účinky. Pomáhá podporovat přirozenou ochrannou vrstvu pleti, vypíná ji, reguluje tvorbu kožního mazu, stahuje rozšířené póry a dokáže vstřebat i hluboko usazené nečistoty a toxiny. Bahno má velice tmavou barvu, což vypovídá o jeho vysoké kvalitě. Jelikož aktivní složky, které bahno obsahuje, mohou vyvolat drobné začervenání pleti nebo mírné štípání, obsahuje čistící maska ještě zklidňující levandulovou vodu. Ta má výrazné ochlazující účinky a zabraňuje tak případnému podráždění. Velkou výhodou je také vysoký obsah Aloe vera šťávy zcela nahrazující vodu ve složení. Aloe vera také výrazně zkliďnuje pokožku. Výtažky z řasy a potočnice dodávají pleti další důležité vitaminy, které posilují a podporují elasticitu. Kromě toho maska obsahuje ještě dva minerály: illit a montmorillonit. Oba patří do skupiny jílovitých minerálů, které ještě znásobují čistící efekt bahna.

Jelikož mám smíšenou pleť, používám masku dvakrát týdně, jak je doporučeno v přiloženém návodu. Pleť si nejprve důkladně vyčistím a masku rovnoměrně rozetřu ještě na vlhkou pokožku. Nenanáším příliš silnou vrstvu, aby maska rychleji zaschla. Nemám příliš citlivou pleť, takže ani po několika minutách necítím žádné štípání či pálení, jen mírné pnutí. Po deseti minutách si obličej důkladně omyji vlažnou vodou a nanesu pěstící olej nebo krém. Po opláchnutí je pleť krásně rozjasněná a jemná – zdá se mi, že má maska i mírný peelingový efekt. Po několika týdnech pravidelného používání mám pocit, že se mi už tolik nedělají černé tečky, se kterými mám odjakživa problém, navíc pleť vypadá celkově zdravěji a na problémových částech se méně mastí, takže mi vyskakuje i mnohem méně pupínků.
 
Maska je sice bahenní, ale nemusíte mít strach, že by nějak nepříjemně zapáchala, spíše naopak. Vůně je moc příjemná, což zapříčiňuje hlavně obsažená levandulová voda. Je poměrně dost hutná, ale když ji nanesete na vlhký obličej, bez problému ji rozetřete, aniž byste přitom vypotřebovali půlku balení.

Je samozřejmé, že naše pleť vyžaduje důkladnou péči, která nespočívá jen v každodenním čištění a mazání. Občas jí musíme dopřát i něco navíc, ať už je to jemný peeling, speciální péče v podobně různých sér, nebo právě výživná či očišťující maska. Pokud byste nějakou masku rádi vyzkoušeli, ale nevíte, po které sáhnout, s bahenní čistící maskou od Mádara vůbec nic nezkazíte. Je vhodná pro všechny typy pleti a s jejími očistnými účinky bude spokojený úplně každý.