Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Za co všechno může dehydratace pleti?

Za co všechno může dehydratace pleti? Za co všechno může dehydratovaná pleť?
Hana Bartušková
4,4 5
8

hydratace pleti zdroj: shutterstock

Pleť je potřeba hydratovat. To se dneska dočtete snad v každé kosmetické příručce. Hydratační krém by měl mít v koupelně na poličce prostě každý. A taky bychom měli dodržovat pitný režim a zdravý jídelníček, to aby byla pleť hydratovaná i zevnitř. Ale víte vůbec, k čemu taková hydratace pleti je? Asi se všichni shodneme, že hydratace je důležitá, ale když na ni zapomínáme, co to všechno pro pleť znamená? Co taková dehydratovaná pleť může mít na svědomí?

Hydratace nebo hydratační jsou taková malá zaklínadla dnešního kosmetického průmyslu. Intenzivní, hloubkově nebo s extra dávkou. Přesně to pleť potřebuje. Bohužel ne všechno označené jako hydratační opravdu ony hydratační účinky na pleti má. A tak se pojďme podívat na to, co vlastně dehydratace pro pleť znamená a jak takovou dehydrataci vyřešit pomocí přírodní kosmetiky.

Přejít na sekci článku:

Mám dehydratovanou pleť a co?

Snad nejhorší efekt špatně hydratované pleti je její předčasné stárnutí. To znamená tvorbu vrásek, jemných mimických i těch hlubších. A taky oslabuje a vysušuje pleť. Dehydratovaná pleť tak často vypadá jako suchá, vrásčitá, šupinkatá a celkově drsná a slabá. Ale za tohle všechno může nejen věk, ale právě často především nedostatečná hydratace. Pro správné fungování totiž kůže prostě potřebuje vodu. A bez vody nemá kůže sílu se bránit stárnutí. Hydratace tak patří k jednomu z nejjednodušších a hlavně nejvíce ověřených prostředků, jak zabránit tvorbě vrásek, nebo jejich vznik alespoň zpomalit. A tak na vodu pro pleť nezapomínejte.

Dehydratace způsobuje akné

To ale není vše. Jasně vrásky, ty se dříve nebo později nevyhnou žádné z nás. To je přirozený vývoj pleti. Ale akné se rády vyhneme kdykoliv a kdekoliv. A občas to není nic složitého, stačí jenom zlepšit hydrataci pokožky. U problematické pleti je to často zkomplikované i faktem, že pokožka je mastná, a spousta lidí si tak myslí, že hydrataci nebo speciální hydratační krém nepotřebuje. Spíš si pořídí zmatňující a stahující krém pro mastnou pokožku, který takovou dehydrataci může i způsobit. A tak pleti, které chybí voda, vodu často ještě vezmeme. Tvorbou akné se takto oslabená pokožka jen brání příliš agresivní a nevhodné péči. Stejně tak i vznik černých teček může jen signalizovat nedostatečnou hydrataci.

Dehydratace oslabuje regeneraci

Snad nejhorší efekt dehydratace na pleti je zpomalená regenerace. Jakékoliv poranění, pupínek, škrábnutí nebo obyčejná únava pleti se prostě na pokožce zdrží. Několik dnů, několik týdnů i několik měsíců. Pleť se totiž snaží vypořádat se s tím, že jí chybí voda, a na nic dalšího jí nestačí síly. Nemá potenciál pro noční obnovu, oslabují se pleťová vlákna a pokožka nejen že stárne, ale také je zašedlá, působí unaveně a nudně.