zdroj: Eliah Sahil Organic
Produkce firmy Eliah Sahil Organic sestává z největší části z vysoce kvalitních olejů a práškových produktů, které tvoří 100% přírodní látky: vysoce kvalitní byliny, rostliny, květiny, esence a minerální látky. Do svých produktů Eliah Sahil nepřidává konzervanty, tenzidy, alkohol ani parfemaci. Jde skutečně o výjimečně čistou a účinnou kosmetiku.
Příběh značky
Už samotný název Eliah Sahil v člověku evokuje něco tajemného, orientálního. Jméno Eliah Sahil totiž pochází z hebrejské a staroindické řeči a zakladatel značky tak chtěl skrze evropské kořeny spojit dohromady hluboké porozumění mezi lidskou populací a přírodou.
První koncept a produkty Eliah Sahil Organic se zrodily již v roce 1999 pod taktovkou lektora jógy Silvia Perpmera, kterého k vytvoření čistých, přírodních produktů dovedla láska k jeho synovi a pokorný vztah k přírodě. Inspiraci našel v indickém lékařství - Ájurvédě, na jejíž tradičních recepturách staví všechny produkty. Značka jako taková pak vznikla v roce 2008 jako projekt mateřské firmy Planet Pure, specializující se na přírodní kosmetiku.
Jejich sortiment můžeme rozdělit do dvou základních kategorií:
-
Vysoce kvalitní tělové BIO oleje, které se perfektně postarají o pokožku všech typů
-
Prášková kosmetika - zcela výjimečná pro své účinky, bez obsahu vody, konzervačních látek, tenzidů, alkoholu a parfemace. Jen se 100% přírodními aktivními látkami - obsahuje jen vysoce kvalitní byliny, rostliny, esence a minerální látky
Filozofie značky: 100% čistá, 100% účinná
“Objevte čistý svět”. Tak zní heslo značky, kterému také dostává. Ve svých produktech využívá pouze ty nejcennější a nejčistší ingredience pro péči o celé tělo, jaké jen příroda nabízí. Samozřejmostí je využívání surovin pouze z ekologického pěstování, ochrana životního prostředí a dbá na Fair Trade obchodování.
Co je to ta Ájurvéda?
Ájurvéda (ze sanskrtu आयुर्वेद) je tradiční přírodní medicína s kořeny ve staré Indii. Jedná se o ucelený holický systém se zcela odlišným léčebným přístupem, narozdíl od medicíny západního světa. V Ájurvédě neexistuje rozlišování mezi prevencí a léčením. Je to věda o životě (resp. v přesném překladu slova - vědění o životě), která bere v potaz všechny faktory, jenž nás ovlivňují: prostředí, zdravá strava, fyzická kondice, duševní i duchovní život. Jde o propojení mysli a těla, neboť všechno se vším souvisí. Staví na moudrosti a znalosti o těle a vědomí a snaží se pomoci nám na cestě za vnitřní rovnováhou a klidem, zdravím a uvědoměním si plného lidského potenciálu.
Recenze:
zdroj: Eliah Sahil Organic
Šampon Guarana
Šampon patří mezi mé nejoblíbenější z řady šamponů Eliah Sahil. Narozdíl od mnoha klasických šamponů nepřesušuje vlasy a přesto je hezky umyje.
V porovnání s proteinovým šamponem jem po použití Guarana šamponu neměla pocit “obalených vlasů”.
Šampon Amla
Druhý šampon Amla pro lesk a objem mě také mile překvapil. Vlasy po něm nejsou tak jemné, rozlítané a zplihlé, jako po umytí klasickým šamponem, takže jsem ani nemusela použít, u mě jinak zcela nepostradatelnou, tužící pěnu a fén. Vlasy jsem nechala samovolně uschnout, ráno jsem se jen učesala, vlasy opravdu měly větší objem, nebyly zplihlé a samotná struktura vlasu byla přirozenější. Jediné, čeho se asi nikdy nevzdám, je žehlička na vlasy… Jinak tyto šampony určitě budu používat i dál a odlehčím tak vlasům od nánosů silikonů a dalších chemikálií.
Všechny práškové šampony většinou nepění dobře na první nanesení, je potřeba hlavu umýt dvakrát.
Peeling Rose
Růžový prášek decentně voní po růžích. Pokožku jemně vyhlazuje a nikterak ji nedře, jako běžné peelingy. Složení zahrnuje himalájskou sůl, arganový prášek, růžový prášek a prášek z rýže seté.
Prášek na zuby Ginger clove
Zubní prášek světlounce nažloutlé barvy používám buď samostatně, nebo jako extra péči po vyčištění zubů zubní pastou, protože obsažený xylitol pomáhá v prevenci zubního kazu, snižování tvorby bakterií a zázvorový prášek zase má protizánětlivé účinky. V ústech maličkato štípe, ale ne tak, že by to vadilo.
Zuby byly po jeho použití ještě hladší než po použití zubní pasty.
Pleťová maska Spirulina
Prášek jsem v misce rozmíchala s vodou do konzistence pasty a tmavě zelenou “hmotu” pak nanesla na obličej. Nechala jsem působit cca 30 minut. Maska hezky zaschla, hodně stahovala obličej a vytvořila světle zelenou krustu. Oproti klasickým, gelovým maskám z drogerie šla potom hůř smýt, musí se opravdu hodně odmočit, ale výsledek stál za to. Moje pleť byla znatelně jemnější a taky krásně hydratovaná, takže jsem si po umytí vodou už nemusela mazat obličej krémem.
Všechny produkty jsou opravdu ve formě jemňoučkého prášku s lehkou, nevtíravou vůní, jednoduše se používají a mají báječné účinky, jaké slibují.
Organický šampon kokos a baobab
Organický šampon Eliah Sahil Organic s kokosem a baobabem je pastvou pro oči, ale hlavně úplný zázrak pro suché, poškozené vlasy. Všechny příznivce zero-waste (jako jsem já) určitě potěší stylové, hliníkové balení bez jediného kousku plastu. V šamponu rovněž nenajdete žádné silikony, gluten, parabeny, alkohol, palmový olej, parafíny, žádné umělé vůně a samozřejmostí je netestování na zvířatech. Zato vás po otevření lahvičky uvítá jemná vůně kokosu, hroznů a baobabu. Šampon jemně pění - samozřejmě se nejedná o žádnou záplavu bublinek jako u chemických šamponů - ale dostatečně na to, aby zanechal vlasy čisté a vyživené. Třešničkou na dortu je pak vymazlená ájurvédská receptura, která je navíc i vegan.
Organický kondicionér kokos a moringa
Organický kondicionér s kokosem a moringou krásně doplní šampon ze stejné řady pro intenzivní obnovu poškozených vlasů. Stejně jako u šamponu všechny ingredience pochází z kontrolovaného organického zemědělství, složení je vymazlené do poslední ingredience a navíc vegan - co víc si přát? Kondicionér má jemnou vůni, do délek vlasů po ramena stačí nanést cca oříšek přípravku. Já nechávám kondicionér působit asi 3 minutky, aby se vlasy stihly hezky "napít" a vstřebat veškerou výživu z kondicionéru. Vlasy (já mám suché, kudrnaté) jsou pak krásně vyživené, lesklé a drží svůj tvar. Doporučeno všemi deseti.