Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Maska pro slabé a nepoddajné vlasy keratin (Coslys)

Recenze: Maska pro slabé a nepoddajné vlasy keratin (Coslys) Keratinová maska Coslys pro nepoddajné vlasy viditelně zaceluje roztřepené konečky a suché vlasy intenzivně chrání.
Mája Ráblová
5,0 5
2

Recenze: Maska pro slabé a nepoddajné vlasy keratin (Coslys) zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Po keratinové masce od značky Coslys pokukuju už dlouho. A dnes se roztřepené neposedné konečky konečně dočkaly!

Firma Coslys produkuje organickou kosmetiku z rukou Francouzů, kteří se inspirovali jako správní vlastenci francouzskou přírodou. Při své výrobě přísně dbají na ekologii, počínaje výrobou, přes složení končíc obalem. Složení je kvalitní a některé oleje ani rostlinné a ovocné výtažky v jiné kosmetice nenajdete. Všechny Coslys produkty jsou certifikované Cosmetique Bio a ECOCERT.

Mě na první pohled zaujala keratinová maska pro nepoddajné vlasy, protože přesně takovým přízviskem tituluji své vlasy téměř pokaždé, když vezmu do ruky hřeben. Konce mám hodně suché a občas se mi vlasy lámou a třepí. Dlouho jsem vybírala mezi touto maskou a maskou pro suché a poškozené vlasy s mirabelkou. Nakonec u mě asi kvůli dámským hormonům zvítězil růžový obal té keratinové nad oranžovým mirabelkovým :).

Recenze: Maska pro slabé a nepoddajné vlasy keratin (Coslys)

Když kouknu pod pokličku keratinové masky (čtěte prozkoumám složení) naleznu jako první zajímavou, Coslysem často používanou složku, extrakt z květů tužebníku jilmového. Ten se i v našich končinách výjimečně používá, avšak vnitřně při infekčních onemocnění střev, dně a revmatismu. Na vnější užití podporuje detoxikaci pokožky a vlasů a vyrovnává pH. Další, již známou složkou, je bambucké máslo. To mi absolutně nevyhovuje na pleť, ale vlasy jsou po něm vždy hedvábně jemné a snadno rozčesatelné.

Uhlazovač vlasového vlákna je v případě keratinové masky kukuřičný a sójový protein, rostlinné aminokyseliny a extrakt z chorošovité houby outkovky. Ve složení vás může nadchnout i prášek z Aloe vera šťávy a také látky z fermentovaných ředkviček, které je možné považovat za přírodní a naprosto ekologickou náhražku parabenů. Maska navíc slibuje i ochranu při vystavení vlasů vysoké teplotě během žehlení či fénování, což je též velké plus.

Recenze: Maska pro slabé a nepoddajné vlasy keratin (Coslys)

Maska je poměrně hutná, dobře se vtírá do umytých ručníkem vysušených vlasů, které v této fázi vlhkosti do sebe nejlépe pojmou vše, co nám masky na vlasy chtějí nabídnout. Poměrně mě překvapila výrazná, ale příjemná vůně.

Po deseti minutách (Coslysáci na obalu píšou, že stačí i pět) působení jsem masku smyla. Šla krásně vymýt a vlasy se samy jako zázrakem rozčesaly jen proudem vody bez násilného použití hřebenu, jak jsem zvyklá. Vlasy nejsou mastné, dokonce spíš působí takovým hodně nadýchaným a vzdušným dojmem, což mě překvapilo.

Recenze: Maska pro slabé a nepoddajné vlasy keratin (Coslys)

Po úplném uschnutí jsem však byla překvapená jak jsou vlasy lehoučké a bez přehnaného lesku. Vlasy na mě působí spíše takovým hedvábným dojmem jak na pohled tak na pohmat. Krásně se lesknou a vlny drží tvar bez jakéhokoliv použití stylingového přípravku. Jelikož mám konce vlasů zesvětlené o několik odstínů oproti své původní barvě vlasů, je na nich leccos vidět. Po masce vidím téměř u všech vlasů zacelené konce a i to je pro mě příjemným zjištěním, protože jsem si pár dní zpět smutně prohlížela konečky a říkala si, že budu muset ke kadeřnici. Uvidím, jak se vlasy budou chovat po dlouhodobějším a pravidelném používání masky, teď mám chuť masku ještě doplnit mirabelkovým šamponem a kondicionérem, na které slyším chválu od chvíle, kdy jsem se o Coslys začala více zajímat.

Osobní tip: Masku lze přidat například do práškové henny a zintenzivnit tak regenerační účinky při barvení. A pokud máte opravdu hodně suché vlasy jako já, doporučuji příště do dlaně s maskou přidat pár kapek kvalitního oleje (za sebe doporučuji makový, jojobový nebo i kokosový, který má téměř každý doma).