Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mastic Spa šampon proti padání vlasů

Recenze: Mastic Spa šampon proti padání vlasů zdroj: shutterstock.com

Padání vlasů jako takové mě naštěstí příliš netrápí. Zvýšené vypadávání pozoruji na jaře a na podzim, kdy se všeobecně říká, že vlasy padají více. Ale tohle jaro začaly ty moje jemné slabé vlasy padat více než obvykle. Jejich rychlý ústup se samovolně nezastavil ani po dvou měsících, kdy už jsem měla vlasy všude po bytě a i po lehkém pročísnutí jich hodně zůstávalo v kartáči. Navíc se k tomu všemu přidala svědivá vlasové pokožka a cosi jako náznak lupů. Paráda!

Naštěstí jsem si ale vzpomněla na kolegyni, která má proti těmto neduhům jednu účinnou zbraň: mastichu. Tahle pryskyřice je hojivá a zklidňuje podráždění, a to tak, že si poradí i s náznaky ekzému. Takže jsem neváhala. Navíc, vzhledem k onomu nadměrnému padání vlasů, jsem sáhla po šamponu Mastic Spa Hair Treatement, který má vlasy posilovat.

Co se týče složení, šampon není úplně nejzelenější, ale na druhou stranu vězte, že obsažená masticha a další bylinné extrakty tenhle nedostatek bohatě vyváží. V šamponu najdeme kromě léčivé mastichy také výtažek z vrbovky úzkolisté, která eliminuje nadměrné padání vlasů, a čajový extrakt, který tonizuje vlasovou pokožku. Za zmínku stojí i arnika se svými regeneračními, hojivými a zklidňujícími vlastnostmi. Díky těmto obsaženým bylinkám tak šampon nemusí být jenom pro ty, které trápí nadměrné padání vlasů, zavděk s ním mohou vzít i ti se svědivou vlasovou pokožkou.

Recenze: Mastic Spa šampon proti padání vlasů

Šampon má příjemnou lehce kořeněnou vůni, za kterou může bezpochyby pryskyřice masticha. Očichala jsem většinu produktů Mastic Spa a všechny tento příjemný kořeněný nádech mají. Konzistence je trochu hutnější gel, který se tak trochu táhne. A já vám řeknu, čím to je! To je ona pryskyřice! Jakmile šampon na pár minut ponoříte do teplé vody, má rázem tekutější konzistenci a mnohem lépe a snadněji se s ním pracuje. Ale to jen tak na okraj, abyste nebyli překvapeni…

Díky ne zcela přírodnímu složení pění šampon velice dobře, na druhou stranu musím říct, že nevysušuje a nedráždí. Naopak. Z vlasů se vymývá snadno, zanechá je lesklé, snadno rozčesatelné a hezky kořeněně voňavé.

Již po pár použitích jsem cítila úlevu od svědění. Už jsem neměla potřebu pořád se škrábat na hlavě a i na pohled byla vlasová pokožka zklidněná a méně zarudlá. V tomhle bodě jsem na mastichu opravdu sázela a nezklamala mě. S ostatními bylinkami zabrala i na počínající lupy. Když teď pročešu vlasy, na ramenou mi nezůstanou ony bílé částečky…

A teď to hlavní: padání. Vlasy padají sice pořád, ale v daleko menší míře. Po necelých dvou měsících šamponování s Mastic Spa jsem si uvědomila, že v kartáči mi už nezůstává tolik vlasů ani že se tolik vlasů neválí na zemi v koupelně. A že vlasy, které nestihly doposud utéct, vlastně vypadají lépe, jsou pevnější a když si je prohrábnu rukou, nezůstane mi v ní chomáč vlasů.

Celkově bych můj experiment s mastichou hodnotila jako velmi vydařený. Nejpalčivější problém - tedy vlastně nejsvědivější - vyřešil šampon Hair Treatement během pár použití a jako bonus si dokonce si dokázal poradit s nadměrným vypadáváním vlasů. Tento problém je ale bohužel běh na dlouhou trať, takže jakýkoliv posun k lepšímu, byť je celkem malý, považuji za úspěch. A proto s mastichou vytrvám delší dobu.