Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Staráte se o vlasy správně?

Staráte se o vlasy správně? Co můžeme udělat, aby naše vlasy byly skutečně tak krásné, jak chceme.
Renata Ježková
5,0 5
2

Staráte se o vlasy správně? zdroj: shutterstock.com

Vlasy jsou koruna krásy, to je každému jasné. Krásné zdravé vlasy jsou úžasným doplňkem už samy o sobě, nehledě na to, že vhodné pohazování, natáčení, obtáčení či pohrávání si s nimi je obsahem několika kapitol každé příručky neverbální komunikace. Jenže pokud chceme neverbálně komunikovat, musíme mít čím. Na trhu je sice přípravků pro krásné vlasy přehršel, ale velká část z nich má efekt pár hodin po umytí a pak je komunikaci konec. Co tedy můžeme udělat proto, aby naše vlasy dostaly vše, co potřebují a odvděčily se nám svojí nehynoucí krásou?

Přejít na sekci článku:

4x NE v péči o vlasy

4x NE v péči o vlasy zdroj: shutterstock.com

Přestože se o vlasech píše i mluví hodně, stále ještě mnoho lidí opakuje dokola ty stejné chyby a diví se, proč jejich vlasy nevypadají stejně jako na té slečně z reklamy. Tady jsou čtyři nejčastější chyby, kterými bráníme vlasům, aby byly skutečně tak krásné, jak by mohly.

1Agresivní přípravky - většina lidí je přesvědčena, že v případě, že jejich vlasy vydrží pěkné jen den po umytí, tak se jedná o mastné vlasy. Ty se následně snaží co možná nejdůkladněji umývat, aby byly ještě čistší než čisté. Což je začarovaný kruh. Vlasová pokožka je poměrně citlivá, takže to, co skutečně chce a potřebuje, je co nejšetrnější způsob mytí.

2Velké množství produktu - pokud používáme přírodní produkty, tak nevadí, když si na hlavu vylijeme třetinu šamponu a půl lahvičky kondicioneru, to ovšem nic nemění na tom, že zbytečně velké množství produktu se hůř vymývá a vlasy mohou být zplihlé či zbytečně zatížené.

3Příliš časté mytí - pokud bychom to byli stavu vydržet, tak po poměrně hnusné fázi, která může trvat ale docela dlouho, bychom si vlasy nemuseli mýt vůbec. Což se málokomu podaří. Nicméně bychom měli pořád myslet na to, že čím častěji si vlasy myjeme, tím jemnější přípravek bychom měli používat. I velmi jemné přírodní šampony můžeme naředit vodou klidně až na dvojnásobek obsahu a pořád nám prokáží velmi dobrou službu.

4Nevhodné kartáče a hřebeny - naprosto ideálními nástroji pro péči o vlasy jsou přírodní hřebeny a kartáče s dřevěnými kolíčky nebo kančími štětinami. Neškrábou a nepoškozují pokožku, kančí štětiny navíc rovnoměrně rozvrství přirozený maz po celé délce vlasu, takže vlasy vypadají i jsou daleko zdravější a odolnější.