Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zachraňte si hřívu! Letní péče o každé vlasy

Zachraňte si hřívu! Letní péče o každé vlasy I když se to nezdá, přírodní kosmetika dokáže nabídnout množství produktů pro regeneraci a péči o poškozené vlasy po opalování a koupání.
Lucie van Koten
4,0 5
1

Zachraňte si hřívu! Letní péče o každé vlasy zdroj: shutterstock.com

Chlorovaná či slaná mořská voda ve spojení s horkými slunečními paprsky mohou nasekat na naší kštici pořádnou paseku. Krásné vzpomínky na letní dovolenou si chceme pamatovat po zbytek života, zničené vlasy mezi takové vzpomínky ale rozhodně nepatří. A snažit se po létě obnovit lesk, zdraví a krásu již vysušených a přepálených vlasů, lze těžko. Dali jsme dohromady ale pár kosmetických tipů, co vám pomohou udržet vlasy v kondici. Vyberte si.

Drogérie jsou nabité od země ke stropu zázračnými gelovo-olejovými přípravky, jenž slibují dokonalou ochranu při slunění i řádění ve vodě, a snad ještě lepší regeneraci roztřepených konečků po létě. Přípravky na bázi silikonů sice vypadají o fous zajímavěji, než přírodní kosmetika. Vlastně se může až zdát, že přírodní vlasové přípravky na léto jsou těžce dostupným zbožím. Opak je pravdou!

Ochrana vlasů

Přírodní kosmetika totiž ukrývá jedno tajemství a přísadu, která je pro vlas zvláště v extrémních podmínkách léta základní – oleje. Nic neochrání vlasové vlákno lépe než olej. A nic neposlouží tak dobře pro udržení hydratace a lesku jako (opět) oleje.

Zachraňte si hřívu! Letní péče o každé vlasy

Většině z nás se vybaví tolik známý kokosový olej, který je opravdovým balzámem na suché vlasy. Použít však můžeme takřka jakýkoli rostlinný olej. Větší množství oleje vetřeme do vlasů ještě před příchodem na pláž či koupák a nijak neoplachujeme. Olejová vrstva poslouží jako výborná ochrana před agresivním chlorem, mořskou solí i vysušováním sluníčkem.

Péče na pláži

Po koupání z vlasů vymyjeme zbytky oleje jemným šamponem a ještě na pláži můžeme do kštice jemně vmačkat například Stylingové kokosové mléko na vlasy od Dessert Essence, které zabraňuje třepení konečků, uchovává vláčnost a vzdoruje jak letnímu horku, tak i žehličce a kulmě. Prodává se verze na rovné vlasy pro uhlazení, v nabídce je rovněž “kudrnatá verze”, co pomůže pomocí prstů vytvarovat jemné vlnky.

Pokud víte, že na vás konzistence mléka nestačí, můžeme v péči přitvrdit. Coslys nabízí Suchý tělový olej, jenž se mnohým osvědčil i jako každodenní vlasová vzpruha. Je to jeden z nejsušších olejů, co bio kosmetika dokáže vyrobit, výborně se vpíjí jak do pokožky těla, tak do konečků vlasů. Stačí vmasírovat pár kapiček do vlhké hřívy a opět si tak zařídit pořádnou porci ochrany před slunečním záření bez zmaštění účesu.

Masky a zábaly

I když si jsme jisti, že předešlé tipy vám zachrání vlasy, je dobré nezapomínat ani na následnou péči po slunění. Nejen hodně suché a melírované vlasy ocení Keratinovou masku od Coslys, jelikož je to právě keratin, o který ve sluneční záplavě kštice přichází. Maska je vydatná, obsahuje bambucké máslo, rostlinné ceramidy a keratin.

Zachraňte si hřívu! Letní péče o každé vlasy

A pak jsou tu ještě Revitalizační kúry buď pro světlé nebo tmavé vlasy od Nobilis Tilia. Jedna polévková lžíce se smíchá s dvojnásobným množstvím vody, vmasíruje se do délek a pod igelitem se nechá působit aspoň půlhodinku. Klidně však přes noc. Poté vlasy nemyjeme šamponem, ale oplachujeme pouze vodou. Musíme dodávat, že hrubým a tvrdým vlasům je konec?

Bio kosmetika se nezdá. Regály drogerií sice lákají na “uzdravující” lahvičky různých barev, ale rozhodně neplatí, že bio kosmetika nemá adekvátní náhradu. Má. A není toho vůbec málo. Ale ať už vás oslovil jakýkoli produkt, věřte, že tekutý olej je základ :-)

Související produkt
Stylingové kokosové mléko na vlasy 190 ml
Desert Essence / 394 Kč
Stylingové mléko účes vytvaruje, vyživí vlas a navíc vás zahalí do exotické vůně kokosu. Mléko je výživné a hydratační, ochrání vlas před poškozením při fénování či žehlení.
Detail produktu