Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

2x DIY s makovým olejem

Přejít na sekci článku:

Mák s cukrem v peelingu

Mák s cukrem v peelingu zdroj: shutterstock.com

Makový olej je vhodný pro suchou a praskající kůži. Působí proti ekzémům nebo zánětům kůže, je vhodný při lupénce a dalších kožních problémech. Má podobné účinky jako lněný nebo konopný olej, ale je méně mastný a má světlejší, oranžovožlutou, barvu. Vůně makového oleje má navíc aromaterapeutické účinky. Uklidňuje při stresu, tlumí bolesti hlavy a podporuje dobrý spánek. Je tak vhodný jako základ masážních a uvolňujících olejů.

Makový peeling pro jemnou pokožku, s hydratací a výživou! Budete potřebovat: makový olej, kokosový olej, cukr a maková semínka. Stačí smíchat 4 díly cukru a 2 díly makových semínek, použít můžete bílý i hnědý cukr. Hnědý sice výrazněji voní a bývá hrubší, ale bílý cukr zase umožní máku vyniknout, a vytvoří se tak tečkovaná struktura. Nechte rozpustit 2 díly kokosového oleje a 1 díl makového oleje. Smíchejte olejovou složku s cukrem s mákem. Přidat můžete oblíbený esenciální olej pro vůni. Peeling nanášejte na vlhkou pokožku, vmasírujte a smyjte. Šetrně tak odstraníte odumřelou kůži a díky obsahu olejů peeling také hydratuje, vyživuje a zanechá pokožku jemnou a hladkou. Je vhodný i pro citlivou pokožku, v takovém případě nepřidávejte do směsi žádný esenciální olej a volte spíše jemně mletý cukr pro dostatečně šetrný peelingový efekt.

Související produkt
Krémová kulička do koupele jahoda 50 g, 1 ks
Ceano Cosmetics / 62 Kč
Přírodní krémová kulička s makovými semínky a vůní jahod promění koupel v nevšední zážitek. Nechte svou mysl i pokožku hýčkat mandlovým olejem, kakaovým a bambuckým máslem.
Detail produktu