Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Opunciový olej

Opunciový olej Dalším zázrakem pro pokožku, který pochází z Maroka, je opunciový olej.
Viktorie Kalinová
4,2 5
18

Opunciový olej zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Už máme pomalu vedro jako na poušti. A poušť skrývá mnohá tajemství. Minimálně ta marocká. S nárůstem popularity arganového oleje, který by skutečně měl každý alespoň vyzkoušet, neboť svoji skvělou pověst si rozhodně zaslouží, se během posledních let vyloupl z horkého Maroka další kosmetický klenot - opunciový olej. A už si stačil najít minimálně tolik obdivovatelů jako argan.

Opunciový olej se lisuje ze semínek plodů opuncie, která roste v krajích kolem Středozemního moře a není tedy jen specifikem Maroka jako argan. Nicméně velká část opunciového oleje pochází právě z Maroka. Jeho výroba je poměrně nákladná, protože opunciová semínka jsou jednak velmi drobná, jednak mají velmi malou výnosnost - semínko obsahuje jen kolem 5% oleje (pro srovnání třeba konopné semínko obsahuje skoro 50% oleje). Většina výroby pak probíhá ručně a výsledný olej je skutečně něco jako malý poklad. Tomu samozřejmě odpovídá i cena, ale opunciový olej svými účinky dalece předčí i tu nejluxusnější kosmetiku.

Co je na něm tak úžasného? Je to totiž asi ten nejlepší olej na vyhlazení vrásek, který lze najít. Obecně velmi výrazně zlepšuje strukturu pleti a pomůže tak nějak s vráskami, ale i s drobnými linkami či rozšířenými póry. Zároveň je ale poměrně lehký a dobře se vstřebává, takže je skvělou volbou pro dospělou problematickou pleť nebo jako péče kolem očí. Obsahuje velké množství E vitaminu, který jednak výrazně přispívá k regeneraci pleti, jednak chrání proti volným radikálům a zpomaluje stárnutí.

A jak si stojí opuncie ve srovnání s arganem? Co si pořídit a na co?

  • Opunciový olej - mastnější pleť, akné, péče o vrásky, oční péče, zlepšení struktury pleti, pleťové sérum
  • Arganový olej - sušší pleť, urychlení hojení (jizvičky, poranění…), péče o vlasy, péče o tělo

 

V jaké formě si jej nejlépe pořídit? Na rozdíl od arganu, který seženete prakticky v jakémkoliv balení, je opunciový olej nejčastěji balen po malých množstvích s aplikátorem, aby bylo zajištěno co nejlepší dávkování. Vzhledem k jeho ceně to je rozhodně praktické. Často bývá i součástí luxusní pleťové kosmetiky nebo sér, zejména těch pro zralejší pleť. Velmi praktická jsou balení v malém roll-onu, který umožňuje precizní dávkování skutečně jen velmi tenké vrstvy oleje na určité místo, ale není problém ho z něj nanést na celý obličej.

Související produkt
Bio opunciový olej 10 ml, roll-on
Zahir Cosmetics / 496 Kč
Opunciový olej je díky malému balení praktický do kabelky. Regeneruje a zklidňuje pokožku a má příznivý vliv i na nehty.
Detail produktu