Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Navoňte se přírodou - Weleda parfémy

Navoňte se přírodou - Weleda parfémy Přírodní parfémové vody Weleda Jardin de Vie kombinují éterické oleje do jedinečných lehkých vůní inspirovaných klasickými produktovými řadami Weleda.
Renata Ježková
5,0 5
2

Navoňte se přírodou - Weleda parfémy zdroj: biooo.cz

Ať už Weleda dělá cokoliv, tak nikdy kompromisy. A už vůbec ne ve vztahu ke kvalitě nebo čistotě produktů. Proto jsem byla hodně zvědavá na jejich avizovanou linii vůní, protože parfémů, které se skutečně skládají jen z éterických olejů a čistých přírodních látek je jako šafránu. Navíc v podobě klasického rozprašovače, což je přece jen uživatelsky příjemnější než olejové parfémy.

A jak to tedy dopadlo? Weleda převedla do podoby parfémů tři ze svých tělových linií - růži, granátové jablko a rakytník. Tady je potřeba říct, že každá řada péče Weleda, ať už tělová či pleťová, má svoji vlastní vůni, které je zkomponována jako klasický parfém (to jest hlava-srdce-základ) přímo pro ni a obsahuje takové éterické oleje, které ladí s určením řady. Jak přesně to v případě Weledy vypadá, si můžete přečíst tady.

Růže

Aneb Jardin de vie - Rose. Jardin de vie znamená zahrada života a můžeme v tom hledat odkaz nejen na to, že parfém je skutečně “živý”, protože éterické oleje na nás působí přímo, organicky a ovlivňují naši náladu i fyzický stav, ale i na způsob pěstování ingrediencí. Biodynamické zemědělství, ze kterého totiž většina Weleda ingrediencí pochází, je skutečně živé, bez použití i té nejběžnější chemie, v jejich zahradách jsou škůdci likvidování jejich přirozenými nepřáteli a rostliny sbírané přesně podle jejich růstového cyklu. Kdo někdy biodynamickou zahradu viděl (u nás je to možné například v Krásné Lípě u Nobilis Tilia), tak chápe, že označení “jardin de vie” je zde více než příhodné.

Ale zpět k růži. Vůně je velmi podobná té, kterou známe z tělové řady, jen o hodně intenzivnější. Hlavu tvoří svěží závan bergamotu, ale jeho citrusový tón je hned zjemněn růžovým gerániem, ze kterého pomaličku vystupuje hebké a euforizující srdce tvořené růží a ylangem. Je to veskrze ženská, jiskřivá a pozitivní kompozice, která skutečně navozuje radost ze života a pocity štěstí. Ze všech tří vůní je nejkvětinovější a nejsladší. Cedrové dřevo, které tvoří základ parfému, vůni jen velmi jemně uzemňuje, abychom přece jen neuletěli z reality úplně. Pokud potřebujete trochu pohladit na duši, rozveselit nebo naopak jste veskrze veselá pozitivní povaha, určitě ji zkuste.

Navoňte se přírodou - Weleda parfémy

Granátové jablko

Jardin de vie - grenade. Péče s granátovým jablkem je určena pro pokožku která potřebuje povzbudit a dodat elán a podle toho je zkomponovaný i parfém. Pomerančová hlava působí antidepresivně a projasňuje mysl, neroli a davana v srdci posilují povzbuzující účinek pomeranče a vytváří lehce sladkou kompozici okořeněnou mírně nakyslým nádechem citrusů, který ji projasní a provzdušní. Vanilkový základ vytváří hřejivě gurmánský podklad, díky kterému celá vůně působí vyrovnaně, klidně, stabilizuje emoce a udržuje mysl v klidu a v přítomnosti.

Rakytník

Jardin de vie - agrume. Vůně se jmenuje “agrume”, což znamená citrusy, nicméně se jedná o parfemaci, kterou známe z rakytníkové tělové řady. Po citrusech sáhneme vždy, když nám chybí energie a nejinak je tomu i u této vůně. Hlava kombinuje grapefruit a mandarinku a postará se skutečně o řádné nakopnutí a příliv energie. Ylang v srdci pak tu divokou jízdu trochu zmírní, ale protože mírní také stres, krásně podpoří pozitivní energii citrusů. Santalový základ pak dodá naší energii pevný základ v podobě klidné mysli a harmonického uvažování. Pokud potřebujete povzbudit, rozveselit, probudit či podpořit tvořivé myšlení, tahle vůně je pro vás to pravé.

Výdrž je u všech tří vůní velmi solidní, nicméně jako u všech čistě přírodních parfémů platí, že také velmi individuální a rovněž se na každém rozvoní trochu jinak. Pokud hledáte parfém, který je živý, čistě přírodní, certifikovaný a kromě pěkné vůně nabídne bonus v podobě aromaterapeutického účinku, tak jste u Weledy naprosto správně.