Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Deo Green tea od Faith in Nature

Recenze: Deo Green tea od Faith in Nature Deodorant Green Tea od Faith in Nature má naprosto úžasnou vůni, která vás bude doprovázet po celý den.
Jana Konečná
5,0 5
2

Recenze: Deo Green tea od Faith in Nature zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Najít dobrý deodorant a navíc k tomu přírodní - to je vždycky boj. Ideálně, aby opravdu účinně potlačoval nežádoucí zápach a vydržel po celý den? Ale i takový se dá najít. :) Já osobně miluji vůni zeleného čaje, takže když jsem narazila na deodorant Green Tea od Faith in Nature, byla to jasná volba. Jeho balení zakončené roll-on kuličkou bylo pro mě zároveň zajímavým retrem, protože jsem kuličkové antiperspiranty a deodoranty používala naposledy v pubertě. Teď jsem si zvykla používat spíš deodoranty ve spreji nebo tuhé krystaly. Ale změna je občas potřeba, takže jak si deo kulička s vůní zeleného čaje vedla?

Svěží vůně jako v květinářství

V první řadě musím říct, že jeho vůně je opravdu povedená. Jako první ucítíte osvěžující až nasládlou vůni zeleného čaje, ale kromě něj tam cítím ještě něco jiného - trochu bych to připodobnila takové té vůni, kterou ucítíte, když vejdete do květinářství - rostlinná, osvěžující vůně a zároveň příjemná vlhkost ve vzduchu. Nebo když vejdete do skleníku, tak je to něco podobného. Víte, co myslím? :) Mně osobně to neskutečně voní. Možná, že za touhle těžko popsatelnou vůní je, kromě zeleného čaje, právě šťáva z Aloe vera, kterou najdete ve složení hned na druhém místě.

Složení Deo roll-onu Green tea

Ve složení najdete i spoustu dalších pečujících látek. Kromě hydratační a zklidňující šťávy z Aloe vera, je zde samozřejmě výtažek ze zeleného čaje, který kromě toho, že přispívá k úžasné čajové vůni deodorantu, tak zároveň citlivou pokožku podpaží zklidňuje a pomocí obsažených antioxidačních látek o ni pečuje a hojí případné drobné ranky. Další vonné podtóny přidává extrakt z plodů hořkého pomeranče, který má v kombinaci s vůní zeleného čaje opravdu povzbuzující efekt a nejspíš může i za ty lehce nasládlé a jemně nahořklé podtóny, které se chvíli po aplikaci deodorantu začnou rozvíjet.

Certifikace Deo Zelený čaj od Faith in Nature

Příjemnou konzistenci a snadnou aplikaci zajišťuje rostlinný glycerin. Ostatně celé složení deodorantu je čistě rostlinné. Deodorant od Faith in Nature se dokonce pyšní Vegan certifikátem, takže v něm žádnou živočišnou složku opravdu nenajdete. Navíc má certifikát Leaping Bunny, který se zaručuje za to, že výrobek nebyl v žádném případě testovaný na zvířatech. Deodorant je tak vhodný nejen čistě pro vegany, ale pro všechny, kterým třeba není příjemné dávat si na pokožku živočišné složky nebo nechtějí podporovat zbytečné trápení zvířat v kosmetických laboratořích.

Kamenec jako účinná složka deodorantu

Hlavní účinnou látkou v deodorantu je však ammonium alum. Asi vám hned při pohledu na jeho chemický název vyskočily v hlavě obavy z hliníku. Nemusíte se bát, jedná se sice o látku s podobně znějícím názvem, v tomto případě se však jedná o kamenec. Ten má na rozdíl od hliníku větší molekuly, takže neproniká do pokožky, neucpává póry a ani nijak neohrožuje činnost mízních uzlin v podpaží. Kamenec působí pouze povrchově a nezabraňuje pocení. Působí však antibakteriálně, čímž minimalizuje tvorbu zápachu, jež vytváří bakterie, které si velice rády na potu pochutnávají a rozkládají jej.

Stručně řečeno, deodoranty na bázi kamence nezabraňují pocení, ale omezují vznik nepříjemného zápachu. Ono nepotit se ani není zdravé, i když se nám to dnešní doba občas snaží namluvit. Pocení je jednou z cest, jak se tělo zbavuje škodlivých látek. Pokud se z nějakého důvodu nepotíme, tak se ty látky prostě jen dál hromadí v našem těle, a to rozhodně není něco, co bychom chtěli.

Výdrž Deodorantu Zelený čaj

Ale zpátky k tomu konkrétnímu deodorantu od Faith in Nature. Vůni jsem už vychválila, teď se pojďme podívat na výdrž. Deodorant jsem testovala během zimy, kdy se asi všichni obecně méně potíme. Ale pár zatěžkávacích stresových zkoušek si taky zažil. Musím říct, že deodorant vydrží krásně vonět po celý den, někdy jsem tu úžasnou vůni cítila ještě na druhý den. Vůně je nádherně svěží, takže vás hned po ránu příjemně probere a nakopne do dalšího dne. Konzistence je velice příjemná, jen mi docela vadilo používání kuličkového aplikátoru na neoholené podpaží. Což ale teď na jaro a léto, kdy si většina z nás podpaží holí kvůli tričkům na ramínkách, odpadá.

Deodorant je navíc úplně čirý a nezanechává nechtěné skvrny na oblečení. Kromě voňavého osvěžení a povzbuzení smyslů deodorant díky obsaženému Aloe vera osvěžuje i přímo pokožku v podpaží. Příjemně chladí, hydratuje a dává pocit čistoty, jako byste si právě dali sprchu. Používala jsem jej i na čerstvě oholené podpaží. Neobsahuje alkohol, takže se žádné nepříjemné pálení nekonalo. Absenci alkoholu navíc určitě ocení i majitelé citlivější pokožky.

Na závěr malé shrnutí.

Plusy:

  • Bez alkoholu
  • Čistě přírodní složení
  • Úžasná vůně
  • Péče o pokožku
  • Výdrž
  • Žádné skvrny na oblečení
  • Certifikovaný

Minusy:

  • Pro mě osobně kuličkový aplikátor, na který jsem si už odvykla.