Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vyzkoušeli jsme: Šťávu z Aloe Vera od Santaverde

Vyzkoušeli jsme: Šťávu z Aloe Vera od Santaverde Čistá Aloe vera šťáva Aloepur Santaverde detoxikuje celý organismus a zároveň je vhodná jak pleťové tonikum pro všechny typy pleti.
Sára Goldbergerová
3,9 5
9

zdroj: santaverde.de

Konečně je jaro téměř za dveřmi! S prvními jarními paprsky čekáme nový příliv energie, která nám všem v zimních dnech chyběla. Pro mnohé z nás je jaro obdobím celkové očisty organismu. Na trhu najdeme různé doplňky stravy, které garantují dokonalý detox. U detoxikace ale platí, že méně je často více. Z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší volba je šťáva z Aloe vera. I zde je potřeba volit s rozvahou, jelikož všechny Aloe vera šťávy nejsou kvalitní. Takže už po několikáté jsem si vybrala Aloe vera šťávu Aloepur od Santaverde.

Když je na trhu k dostání tolik Aloe vera šťáv, proč si zvolit zrovna tuhle? Společnost Santaverde pěstuje rostliny v příznivých podmínkách Andalusie, samozřejmě v bio kvalitě bez chemikálií. Rostliny jsou pak šetrně loupány a jejich dužina se lisuje zastudena, aby neunikla ani jediná prospěšná látka. Díky tomu je obsah polysacharidu aloverose, nejdůležitější látky v rostlině, 1200 mg/l (u méně kvalitních šťáv je to kolem 400 mg/l). Proto je dobré sledovat složení různých produktů s aloe vera, abychom se ujistili, jaké množství účinné látky vlastně obsahují.

Aloe vera šťáva je bohatá na spoustu živin. Obsahuje celou řadu vitaminů a antioxidantů, důležité enzymy, minerály jako hořčík, selen či draslík, dále pak saponiny, které šetrně čistí organismus a mají antiseptické a protivirové účinky, aminokyseliny, zdraví prospěšné cukry s příznivými účinky na imunitní systém. Nejspíš neexistuje prospěšná látka, která by v Aloe vera šťávě nebyla. Je to až fascinující, kolik toho tahle poměrně nenápadná rostlina obsahuje.

Šťáva z Aloe vera má skvělé účinky nejen při vnitřním užívání, ale blahodárně působí i na naši pokožku, proto se hojně používá v přírodní kosmetice a některé značky ji dokonce používají místo vody. Je vhodná pro všechny typy pleti včetně té nejcitlivější, má hojivé účinky, příjemně osvěžuje, regeneruje pokožku po opalování či jiné zátěži, dokonce podporuje i obnovu buněk. Čistá Aloe vera šťáva je na pleti moc příjemná a rychle se vsakuje. Můžete ji v rozprašovači smíchat s éterickým olejem, který vyhovuje vašemu typu pleti (levandule na citlivou, tea tree na mastnou, růže na suchou), přidat pár kapek extraktu z grepového jádra, aby směs déle vydržela, a osvěžující tonikum je na světě!

A jak působí Aloe vera šťáva Aloepur při vnitřním užívání? Vyzkoušela jsem poměrně dost druhů Aloe vera šťáv a musím říct, že žádná z nich na mě neměla takový efekt jako tato. Výrobce doporučuje užívat 50 ml jednou denně, ideálně ráno před snídání, ale dávka se může až ztrojnásobit. Já užívám přibližně 70 ml ráno a 50 ml večer. Spotřeba je sice trošku větší, ale co bych pro své zdraví neudělala, že? Šťáva se může smíchat s vodou či ovocnou šťávou, ale samotná chuť je příjemná, takže se dá bez problémů vypít čistá. Už po prvním dnu užívání se vždy cítím plná energie a druhý den pozoruji výsledky čištění. Dostaví se příjemný pocit lehkosti a dobrá nálada. Citlivější osoby mohou pozorovat mírně projímavé účinky, ale rozhodně to není na škodu, právě naopak. Většinou piji šťávu týden a kombinuji ji se zelenými potravinami a bylinnými čaji, abych efekt čištění ještě posílila. Délka užívání je u každého samozřejmě individuální. Nejlepší je řídit se svou intuicí a naslouchat svému tělu.

Když jsem užívala Aloe vera šťávu Aloepur poprvé, nečekala jsem, že budou její účinky tak znatelné. Teď se k ní vracím pokaždé, když mám nějaký zdravotní problém a potřebuji se dát do pořádku, nebo když se chystám na preventivní očistu. Myslím si, že rčení „růže, královna květin“ by se mělo přehodnotit. Pro mě je královnou květin jedině Aloe vera.

Související produkt
Aloe vera šťáva 330 ml
Santaverde / 429 Kč
100% čistá organická šťáva z aloe vera přispívá k přirozené obranyschopnosti, je skvělým antioxidantem a přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi.
Detail produktu