Přejít na sekci článku:
Léčivé účinky Čagy
zdroj: shutterstock.com
Čaga představuje jednu z největších zásobáren léčivých a uzdravujících vlastností, které můžeme najít v jedné houbě nebo bylině. V tradiční ruské medicíně se Čaga používá v případě žaludečních potíží – zánětu žaludku, dvanácterníku nebo střev a při problémech se žaludečními vředy. Uplatňuje se také při léčení chronických gastritid a polypů a osvědčila se i při onemocnění jater. Čaga obsahuje značné množství dietární vlákniny, která podporuje peristaltiku, a tím přirozené čištění střev.
Vzhledem ke spojitosti mezi zažíváním a kožními problémy, funguje Čaga jako osvědčený podpůrný prostředek při léčbě lupénky, ekzémů a jiných kožních onemocnění, včetně akné. Čaga navíc obsahuje účinný antioxidační pigment a dodává živiny nejen pokožce, ale také vlasům. Omezuje padání vlasů, zlepšuje elasticitu a pevnost pokožky a sjednocuje barevný tón pleti. Pomáhá obnovit a zachovat mladistvý vzhled. Má celkově tonizující účinek na organismus a normalizuje enzymatické funkce. Kromě toho pomáhá účinně detoxikovat organismus a předcházet tak řadě zdravotních problémů.
V lidském těle se nenachází téměř žádný orgán, na kterém závisí stav celého organismu tak, jako na střevech. Pokud trávicí trakt není v pořádku, okamžitě se to projeví na celém lidském organismu. Špatná funkce střev znamená řadu problémů. Zbytky potravy ve střevech se stávají živnou půdou pro řadu škodlivých bakterií a plísní, které se zde množí. Proto je vhodné zařadit do stravy větší množství vlákniny a jednou z možností je právě Čaga. Právě díky obsahu vlákniny pozitivně ovlivňuje peristaltiku, předchází zácpě a pomáhá střeva čistit.