Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

MycoMedica & YaoMedica: Bylinkami a houbami proti zdravotním neduhům

Zakladatel MycoMedica Milan Schirlo zdroj: MycoMedica

Rodinnou firmu MycoMedica založil Milan Schirlo v roce 2010 s tím, aby českým i slovenským zákazníkům nabídl skutečně účinné produkty z těch nejkvalitnějších surovin. Mladší sestrou firmy MycoMedica zaměřené na doplňky stravy z vitálních hub je pak značka YaoMedica, která se specializuje na výrobu koncentrovaných alkoholových tinktur. 

Vitální houby MycoMedica

MycoMedica patří mezi největší producenty vitálních hub v Evropě. Jejich produkty jsou nanejvýš kvalitní, bezpečné a především účinné.

Nenajdete v nich žádné jiné rizikové látky, kterými jsou např. těžké kovy, pesticidy, plísně apod.  Nejsou běžnými výrobci, ale zkušenými odborníky se zájmem o vitální houby, rozumí jim a dokáží je využít v terapeutické praxi. 

To, co činí z jejich výrobků špičku mezi houbovými preparáty je dodržování tradičních postupů výroby a používání jen kvalitních čistých surovin se správným poměrem účinných látek. Do svých produktů používají houby pěstované v čínských provinciích AnHui, Fujian a Jiangxi - oblastech prakticky nedotčených průmyslem. Klíčovou roli zde hraje také spolupráce pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli hub.

Když jsme firmu zakládali, dali jsme si za cíl vyrábět produkty z kvalitních surovin, které budou účinné a budou lidem opravdu pomáhat.

- Milan Schirlo -

Veškerou získanou houbovinu před zpracováním nechávají testovat v německých laboratořích Agrolab, které zaručují čistotu produktů. Tyto testy jsou schopni na vyžádání předložit. Finální výroba produktů MycoMedica probíhá za nejpřísnějších hygienických podmínek v České republice. 

Proč vyzkoušet houby MycoMedica:

  • Zaručená účinnost - ověřeno lékaři a zkušenými terapeuty
  • Bezpečnost produktů - produkty MycoMedica nejsou ozařovány v žádné fázi výroby
  • Čistota produktů - žádné neprověřené suroviny, žádné škodlivé látky
  • Tradiční postup výroby - pozvolné sušení hub na slunci
  • Optimální poměr polysacharidů
  • Testování surovin nezávislou laboratoří
  • Sami houbám rozumí a dokáží je využít v terapeutické praxi

Tinktury YaoMedica

Alkoholové tinktury vychází ze starých bylinných receptů a řídí se 4000 let ověřenými postupy tradiční čínské medicíny, která nahlíží na člověka jako na celek, tzn. na úrovni fyzické i duševní. Jedině rovnováha a harmonie mezi těmito dvěma úrovněmi je cesta, jak se vypořádat s obtížemi které nám přináší současný životní styl. 

Proto i tradiční čínská medicína málokdy používá jednotlivé byliny samostatně, ale vždy v kombinaci jednotlivých druhů, které pak vzájemným působením dosáhnou požadovaného účinku.

Základem těchto tinktur jsou bylinky a houby nadrcené na jemný prášek, který se následně maceruje v 50% alkoholu a dál se již neředí, což oproti jiným bylinným odvarům zvyšuje jejich účinnost. 

Alkohol působí jako skvělý konzervant, není proto potřeba přidávat další konzervanty a stabilizátory. Výsledkem jsou tedy maximálně účinné přípravky bez kapky syntetického činidla, které pomáhají při různých potížích s vaším zdravím.

 

Buďte zdraví jako rybky s MycoMedica a YaoMedica: