Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na vlastní kůži: Tablety Silymarin (ostropestřec) od Naturalis 21

Naturalis 21 ostropestřec zdroj: Biooo.cz

Naše Social media & e-mail specialist Míša je nadšenec do doplňků stravy a zdravého životního stylu vůbec. Proto byla žhavou kandidátkou na vyzkoušení naší novinky v sortimentu zdraví. Tou je Silymarin od české značky Naturalis 21.

Příběh značky

Jak už to tak bývá, za zrodem značky stojí lidé, kteří nebyli spokojeni s kvalitou nabízených doplňků stravy, resp. extraktu z ostropestřce, jehož účinky je naprosto uchvátily. Ačkoliv nejsou vystudovanými farmaceuty nebo vědci, byli zmateni z nabídky všech možných forem ostropestřce na českém i zahraničním trhu. Většina z produktů neměla ani uvedeno, odkud ostropestřec pochází – ve většině případů se jedná o Asii. Proto se dva dlouholetí přátelé Robert s Lubomírem rozhodli, že se tohoto úkolu ujmou sami.

Po čase věnovanému sbírání informací, sebevzdělávání, prozkoumání mnoha dostupných produktů na bázi ostropestřce a vyloučení forem v podobě čaje, oleje celých či drcených semen a tinktury, přišli na trh se svým vlastním produktem Silymarin, který obsahuje 250 mg extraktu ostropestřce (v min. 98% čistotě).

Příznivé účinky ostropestřce

Ostropestřec je znám pro své blahodárné účinky na játra, která patří mezi hlavní detoxikační orgán. Odbourávají vše, co je pro naše tělo škodlivé a nebezpečné. Náš uspěchaný životní styl, alkohol, kouření, stres, nezdravá strava, antibiotika, ale i nedostatek spánku nebo znečištěné životní prostředí jejich správné fungování negativně ovlivňují. Pozitivní vliv má také na činnost srdce a udržení normální hladiny cukru v krvi. Je silným antioxidantem (neutralizuje volné radikály) a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Oslabená či zanesená játra se mohou odrazit i na naší pleti ve formě akné nebo ekzému, náladovostí či bolestmi hlavy.

Co o produktu říkají

Výhodou je, že účinná látka nepodléhá degradaci v kyselém prostředí žaludku, ale vstřebává se až tam, kde má a to ve střevech.  Tabletky Silymarin vedle ostropestřce obsahují ještě rozpustnou vlákninu inulin, který se ve střevech chová jako prebiotikum, které podporuje přirozenou mikroflóru v tlustém střevě. Uvádí se, že střeva jsou náš druhý mozek a zároveň hlavním orgánem imunitního systému, protože je potřeba dbát na to, aby prostředí našich střev bylo v rovnováze.

Silymarin je navíc vhodný i pro vegetariány a vegany, protože obal tabletek je rostlinného původu. Další výhodou je obal – ten je papírový a tedy plně recyklovatelný. Uvnitř naleznete ochranný sáček, ve kterém jsou tabletky před začátkem samotného užívání uchovány. Tím jsou chráněny před vlhkostí a vzduchem, které by negativně ovlivnily jejich životnost.

Na vlastní kůži

Testovala jsem tabletky cca 3 týdny a už během tak krátké doby jsem cítila příval energie a zlepšení trávení. Odeznělo i bolení hlavy, na které jsem poslední dobou trpěla od samého probuzení. A nebojím se tvrdit, že moje pleť působila zdravějším a svěžím dojmem.

Myslím si, že na očistu a dodání potřebných látek játrům, většina z nás zapomíná a když už se rozhodne pro detox, sáhne po doplňcích stravy, které mají buď nulový efekt nebo jsou naopak příliš agresivní. Pokud tedy hledáte něco na očistu nebo celkové podpoření imunity, můžeme Silymarin jednoznačně doporučit.

Tabletky Silymarin (Ostropestřec)
Silymarin 98 %, ostropestřec 60 ks, 34 g
Naturalis 21 / 638 Kč
Sylimarin označuje směs látek z ostropestřce mariánského, který napomáhá normálnímu trávení, funkci jater a pročištění. 
Detail produktu