Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Řepík lékařský

Řepík lékařský Řepík je rozšířenou bylinkou, kterou potkáte na slunečných okrajích lesa a na loukách.
Ina Havránková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Doplňky stravy s řepíkem

Doplňky stravy s řepíkem zdroj: shutterstock.com

Řepík je možné užívat nejen ve formě čaje (odvaru), ale také v kapslích jako doplněk stravy. V tomto případě bývá doplněn řadou dalších bylinek a dohromady vytváří účinný komplex. Vyzkoušet můžete například Bilikal, kde je řepík doplněn o smetanku lékařskou, čekanku obecnou, rozmarýn, jitrocel kopinatý a třezalku tečkovanou. Tento rostlinný doplněk stravy je určený pro podporu činnosti žlučových cest i celkové zdraví žlučníku. Kombinace bylinek stimuluje funkce žlučníku i vylučování žluči, zároveň a přispívá ke zdraví jater. Doplněk je vhodný k ochraně a podpoře funkce žlučníku i žlučových cest. Stimuluje sekreci žluče a snižuje riziko vzniku žlučových kamenů. Příznivě ovlivňuje zánětlivé změny žlučníku a žlučových cest a také zlepšuje funkci jater.

Pokud trpíte křečovými žilami či hemoroidy, vyzkoušejte Venikal. V tomto přípravku je řepík kombinován s ovsem setým, měsíčkem lékařským a jitrocelem kopinatým. Venikal příznivě působí na činnost žilního systému a je vhodný při zánětech žil, rozšířených žílách či hemoroidech. Snižuje bolest a pocit napětí v postižených oblastech a zvyšuje pevnost kapilárních a žilních stěn.