Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 tipů na použití éterických olejů v létě

7 tipů na použití éterických olejů v létě aromaterapie, éterické oleje, v létě, doma, na cestách, dovolená, vaření
Jana Konečná
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Na probrání

Na probrání zdroj: shutterstock.com

Úmorná letní vedra dokáží umořit každého. Jak vůbec někdo zvládá v takovém počasí pracovat? Pokud vás také přílišné vedro vysiluje a místo podávání pracovního výkonu se vám chce spíše navštívit postel, vsaďte na aromaterapii na pracovišti ☺. Tělo i mysl dokáže výborně povzbudit třeba rozmarýnový éterický olej. Má pronikavou vůni, která zlepšuje prokrvení mozku a tím i koncentraci a zbystřuje myšlení. Zároveň podporuje i proudění lymfy a tonizuje svaly, čímž vám navrátí chuť k práci a pomůže vám překonat poslední hodiny do skončení pracovní doby.

Taková bazalková vůně působí lehce opačně. Zatím co rozmarýn nám dodává spoustu energie a lehkosti, nasládlá kořeněná vůně bazalky nám pomáhá zůstat při zemi. Sice podobně jako rozmarýn posiluje koncentraci a dodává odvahu, ale zároveň vás vrací zpátky na zem k pracovním povinnostem, pokud už se v myšlenkách vidíte někde na koupališti s chladným drinkem. Vůně bazalkového éterického oleje z vás vydoluje ty nejlepší schopnosti a vybičuje je na maximum, takže si po práci budete moci dopřát zaslouženou odměnu.

Související produkt
Rozmarýn 10 ml
Nobilis Tilia / 204 Kč
Čistě přírodní rostlinná silice z rozmarýnu působí proti onemocněním dýchacích cest, zlepšuje mozkovou činnost a podporuje soustředění. Přináší dobrou náladu a prodlužuje výkonnost.
Detail produktu