Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální olej Šalvěj muškátová

Esenciální olej Šalvěj muškátová Šalvěj muškátová má jiné použití než její příbuzná šalvěj lékařská.
Renata Ježková
4,5 5
11

Přejít na sekci článku:

Šalvěj muškátová v aromaterapii

Šalvěj muškátová v aromaterapii zdroj: shutterstock.com

Esenciální olej ze šalvěje muškátové má bylinnou, kořenitou vůni, která může obsahovat ovocné či oříškové podtóny, která je o hodně příjemnější než vůně šalvěje lékařské. Přívlastek muškátová odkazuje k vínu, jelikož aroma je danému vínu podobné. Občas se stane, že nepoctivý vinař víno horší kvality “vylepší” právě šalvějí, což má většinou dost nepříjemné následky, neboť esenciální olej ze šalvěje muškátové posiluje účinky alkoholu. Na to je potřeba dát pozor, užíváte-li olej vnitřně.

Šalvěj muškátová má hluboce relaxační účinek na tělo i mysl, ať už je olej použit v aromalampě nebo při masáži. Je tedy velmi vhodná při stavech spojených s nervovým vypětím, stresem, strachem nebo úzkostí. U některých osob dokáže navodit až euforický stav a kvůli těmto účinkům není vhodné její použití před nějakou činností, která vyžaduje zvýšenou pozornost, jako je například řízení auta. Velmi dobře pomáhá navodit spánek a dokáže vyvolat živé a barvité sny (které se právě při kombinaci s alkoholem snadno změní ve velmi nepříjemné noční můry).

Zároveň je ale i skvělým nervovým tonikem a dokáže povzbudit organismus vyčerpaný například dlouhou horečkou nebo depresivními stavy. Výborně funguje po porodu, kdy dokáže zároveň uklidnit i pomoci nabrat zpět síly (pouze pro maminku, pro malá miminka je většina aromaolejů, speciálně těch, které mají velký vliv na nervový systém, nevhodných). Tato její vlastnost z ní činí zároveň výborné afrodisiakum, které dokáže překonat partnerské problémy způsobené stresem, nervozitou nebo nevhodným napětím.

Související produkt
Deo kulička šalvěj 50 ml
Nobilis Tilia / 288 Kč
Přírodní deodorant se svěží vůní šalvěje a citrusů zabraňuje vzniku nežádoucího zápachu i při nadměrném pocení a zajišťuje zklidnění podrážděné pokožky i po holení a depilaci.
Detail produktu