Éterické oleje při nachlazení

5,0 5
1

Éterické oleje při nachlazenízdroj: shutterstock.com

Špatná zpráva je, že chřipka přijde vždycky přesně tehdy, když si nemůžeme dovolit marodit. Brufen nás dlouhodobě nezachrání a imunitu taky neposílíme ze dne na den. Dobrá zpráva je, že hlavním nepřítelem všech bacilů jsou přírodní éterické oleje, které nás postaví na nohy takřka okamžitě.

Přejít na sekci článku:

Jak dokáží éterické oleje pomoci?

Éterické oleje při nachlazenízdroj: shutterstock.com

Éterické oleje, nebo-li přírodní rostlinné silice jsou jedny z nejsilnějších přírodních léků, které nabízejí celou škálu použití. Pomoct mohou i tam, kde selhávají antibiotika, různé hojivé masti, prášky na bolest či na nespavost. Zvládají ničit plísně ve střevech, střevní parazity, viry, kvasinky i bakterie.

My se ale dneska podíváme na pár základních éteráčků, které by nám doma neměly chybět zrovna v ten moment, kdy cítíme, že na nás něco leze. Protože to je přesně ten moment, kdy nesmíme dát chřipce šanci propuknout.

Borovice – Má dezinfekční a tlumící účinky, usnadňuje vykašlávání, uvolňuje rýmu a tím ulehčuje dýchání.

Šalvěj – Výborně prokrvuje. Působí na pohlavní orgány, v kosmetice také proti pocení, ale při chřipkách se použije na bolesti krku či jakékoli zažívací problémy a bolesti břicha.

Badyán – Ideální do koupele. Stejně jako borovice uvolňuje ucpaný nos, použít se dá i při nespavosti či křečích.

Dobromysl – Působí silně antisepticky, jeden z nejsilnějších EO. Snižuje horečku, hojí záněty močového měchýře. Je velice ostrý, používat tak zásadně v malých koncentracích.

Eukalypt – Základní EO při nachlazení. Zmírňuje bolesti v krku, snižuje horečku, léčí záněty nosních dutin.

Tymián červený – Jeden z nejsilnějších EO. Působí antibakteriálně, antisepticky, protikřečově a vyvolává pocení. Používá se při problémech s dýchacími cestami, mikrobiálně čistí vzduch. Opět používat v malých koncentracích.