Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Éterické oleje při nachlazení

Éterické oleje při nachlazení Nedejte chřipce šanci propuknout.
Lucie van Koten
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Jak éteráčky používat?

Jak užívat éterické oleje zdroj: shutterstock.com

Aromaterapie je mocná čarodějka a s jedním olejíčkem se dá zdraví posichrovat mnoha způsoby. Řekněme tedy, že na mě něco leze. Je mi špatně, točí se mi hlava, bolí mě celé tělo, mám horečku. Potřebuju zničit veškeré zárodky nemoci.

1 Koupelové oleje. Ideální je teplá koupel s badyánem. Éteráčky však nikdy – kromě vnitřního použití – nepoužíváme neředěné. Oleje nejsou ve vodě rozpustné, tedy na ní jen plavou a mnohé dokážou pokožku nejen podráždit, ale i popálit. Vždy se tak pět kapiček přidá do rostlinného oleje, ve kterém už se éteráčky rozpustí a celá směs se nalije do vany. Pokud se vám éteráčky míchat nechce, v nabídce jsou přímo koupelové oleje.

2 Aromalampa. Éteráčky v aromalampě, v difuzéru nebo jen na vlhkém kapesníčku se krásně dokáží vypařit do ovzduší v celém bytě a dezinfikují jej tak od mikrobů, kterých tam v období chřipek nebude málo. V případě borovice či eukalyptu se nám navíc bude výborně dýchat.

3 Masážní oleje. Masážními oleji se dají prohřát ledviny, zmírnit křeče a bolesti břicha nebo pomocí eukalyptu napomoci vykašlávání. Opět platí jako u olejů do koupele, že ředění je základ. Přímo eukalyptový balzám pak nabízí jak Nobilis Tilia, tak i Saloos.

4 Vnitřní užití. Ač jsou výrobci ze zákona povinni tvrdit, že éterické oleje nelze používat vnitřně, opak je pravdou. Tedy aspoň pokud mluvíme o 100% přírodních éteráčcích a ne jen synteticky navoněné náhražce. Vždy platí, že raději vícekrát denně, zato v menších dávkách.