Do nového roku s úsměvem

Do nového roku s úsměvemzdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

A v novém roce se budu víc usmívat. To je předsevzetí, které bychom si měli dát všichni. Proč? Protože s úsměvem jde na světě všechno lépe. Zkuste to. Stačí se usmát na sousedku ráno na chodbě. Na baristku, co vám v kavárně dělá ráno latéčko. Nebo na vrátného v práci. Zlepší se nálada nejen vám, ale i těm v okolí. I když je tedy možné, že spoustu lidí svou nekonečně dobrou náladou naštvete. A to se vyplatí. Takže jak na celoroční neodolatelný úsměv? Nejlépe s tou správnou péčí a se zdravými zuby pro ozubený úsměv.

Přejít na sekci článku:

Chce to svěží dech!

Zuby si určitě čistíme ráno všichni. No a jestli ne, tak bychom určitě měli začít. Pro dokonalou čistotu je nutná dokonalá technika. Zuby nejlépe čistěte stíravými pohyby od dásně směrem k okraji zubů. Samozřejmostí by mělo být použití nejen správného kartáčku, ale také mezizubních kartáčků. Právě mezizubní prostory patří k místům nejvíce náchylným ke vzniku kazu, protože běžný kartáček na tato místa nedosáhne. Proto alespoň třikrát týdně zařaďte důkladné vyčistění mezizubním kartáčkem.

Chce to svěží dech!zdroj: shutterstock.com

Svěží dech záleží nejen na technice čistění zubů, ale především na zubních pastách. Nejvíce osvěžující jsou většinou běžné zubní pasty s chemickým složením, které dech dokonale osvěží, ale nejen to. Zároveň obsahují látky, jako jsou SLS nebo agresivní chemické parfemace, které narušují přirozené prostředí v dutině ústní a rozhodně nejsou nejzdravější. Proto raději sáhněte po přírodních alternativách. Ty jsou jemnější ve vůni, ale především šetrnější k zubům i dásním. Chcete péči o zuby s tradicí? Sáhněte po zubní pastě od Mastic Spa, ta mimo jiné obsahuje i mastichu, kterou používali k léčení zubů a k prevenci zubních kazů už středověcí námořníci nebo starověcí Řekové.

Pro dokonale svěží dech i během dne pak můžete vyzkoušet některou z přírodních žvýkaček nebo sáhněte po šetrném ústním spreji. Coslys Ústní sprej obsahuje mátu peprnou a xylitol, které pomáhají po každém jídle nebo kdykoliv během dne obnovovat svěží dech. Malý sprej se vejde do každé kabelky a díky němu bude nejen váš dech svěží, ale také zuby zdravější a krásnější. To abyste se mohli usmát kdykoliv a kdekoliv.