Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nepříjemný zápach z úst – poraďte si se zkaženým dechem

Nepříjemný zápach z úst – poraďte si se zkaženým dechem Zápach s úst by neměl být brán na lehkou váhu, může totiž signalizovat vážnější onemocnění.
Jana Konečná
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Přírodní tipy, jak se smrdutému dechu vyhnout

Přírodní tipy, jak se smrdutému dechu vyhnout zdroj: shutterstock.com

Pokud jste si právě dali šálek kávy, nebo vám při vaření trochu ujela ruka s česnekem a potřebujete rychle osvěžit svůj dech, dejte si mátový nebo černý čaj. Pach česneku také neutralizuje petrželová nať, a na nepříjemný dech je obecně dobrá i skořicová kůra. Akutně, ale jen dočasně, vám mohou také vypomoct žvýkačky. Vyzkoušejte ty s mastichou, která působí antibakteriálně, a můžete si vybrat z celé řady příchutí.

Pokud bojujete s paradentózou, kazy nebo zánětem v ústní dutině, vyzkoušejte jako podpůrný prostředek extrakt z neemu od Organix South. Neem má velice široké využití, působí antibakteriálně a antisepticky a zabraňuje tak působení škodlivých bakterií nejen ve vašich ústech, ale můžete jej použít jako podporu při léčbě kožních onemocnění, jako je například lupénka, akné nebo ekzém. Pomůže vám také, i pokud vás trápí lupy. Účinně totiž eliminuje vznik bakterií, jež jsou za jejich tvorbu zodpovědné.

Pokud bojujete se špatným zažíváním, vsaďte na chlorofyl. Toto přírodní zelené barvivo totiž pomáhá nejen harmonizovat zažívací ústrojí, ale jako bonus vám dá do pořádku i krevní oběh. Chlorofyl pomáhá celkově eliminovat nepříjemné pachy našeho těla. Působí jako přirozený vnitřní deodorant. Jeho příznivé účinky tak určitě oceníte i v případě, že vás trápí nadměrné pocení. Chlorofyl najdete v různém poměru v každé listové zelenině, ale opravdu velká koncentrace chlorofylu se nachází v zelených superpotravinách, jako je mladý ječmen, chlorela nebo spirulina.

Související produkt
Černý čaj Earl Grey, bio 40 g, 20 ks
English Tea Shop / 84 Kč
Tradiční černý čaj Earl Grey je skvělým společníkem nejenom k snídani. Sytá a osvěžující chuť černého čaje vám dodá novou energii. Můžete si jej užít jen tak nebo s kapkou mléka.
Detail produktu