Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní pomoc při zánětu dásní a parodontóze

Přírodní pomoc při zánětu dásní a parodontóze Paradontóza trápí čím dál více lidí a přesto jí lze celkem snadno a účinně předcházet.
Ina Havránková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Neem neboli nimba

Neem neboli nimba zdroj: shutterstock.com

Neem má léčebné antibakteriální účinky a aktivně brání vzniku zubního kazu, bojuje proti parodontóze a navíc, jako bonus, udržuje zuby přirozeně bílé a krásné. Pokud trpíte na záněty dásní a parodontózu, určitě neuděláte chybu, když sáhnete právě po neemu, ať už ve formě zubní pasty, ústní vody nebo prášku. Dokáže totiž okamžitě zmírnit bolestivost postižené sliznice, pomůže zmenšit případný otok a kromě toho spolehlivě napomáhá rychlejšímu hojení a regeneraci postižené dásně. Neem je možné používat i jako prevenci a ušetřit si tak spoustu starostí. Díky antibakteriálním účinkům pomáhá chránit zuby před vznikem kazů, zabraňuje usazování plaku a má adstringentní účinky, takže spolehlivě předchází krvácivosti dásní i zvýšené citlivosti zubů.

Mátový, řebříčkový nebo šalvějový čaj

Bylinkové čaje můžete použít jako přírodní ústní vodu. Odvar navíc můžete doplnit již zmíněným tea tree, rakytníkovým nebo hřebíčkovým olejem a pravidelně s ním ústa vyplachovat. Bylinky ústní dutinu osvěží, mírní bolestivost sliznice, dásní i zubů, eliminují zápach z úst a podporují hojení.

Propolis

Propolis je vynikajícím pomocníkem při všech zánětlivých onemocněních v těle a proto skvěle působí i proti bolesti v dutině ústní. Vzhledem k antibakteriálním a antiseptickým vlastnostem pomáhá bojovat proti zánětům dásní i aftům. Využít můžete zubní pastu s propolisem, propolisové kapky ve verzi s alkoholem i bez, propolisový extrakt nebo sibiřskou žvýkací pryskyřici s propolisem, která čistí zuby, pomáhá bojovat proti vzniku zubního kazu a díky svým antiseptickým vlastnostem léčí zanícené dásně.

Výše zmíněné účinné látky můžete při léčbě i prevenci zánětu dásní libovolně kombinovat, účinky tak budou výraznější a rychlejší. Mějte hlavně na paměti, že důležité je začít včas! Neléčený zánět dásní může napáchat i nevratné škody a velmi nepříjemně potrápit. Proto péči o ústní dutinu nepodceňujte, nejde jen o ten krásný americký úsměv, ale i o vaše zdraví. Zdraví ústní dutiny totiž souvisí i se zdravím zbytku těla, takže je potřeba věnovat vašim ústům důkladnou péči i očistu, vyplatí se to!

Související produkt
Propolisové kapky bez alkoholu 50 ml
ESI / 115 Kč
Propolis je tmelová pryskyřice, která pochází ze stavební činnosti včelstev. Doplněk stravy ve formě kapek bez obsahu alkoholu je obohacený také o echinaceu.
Detail produktu