4 záchrany, když vám v kosmetické taštičce něco chybí

4 záchrany, když vám v kosmetické taštičce něco chybízdroj: shutterstock.com

Občas se to stane každému. Něco v koupelně dojde a zapomněla jste dojít do drogérie. Zabalíte si kosmetickou taštičku a něco jste doma zapomněla. Nebo naopak tu kosmetickou taštičku teprve balíte na prodloužený víkend a chcete ušetřit místo. Tak na to jděte multifunkčně. Existuje totiž pár alternativ, jak nahradit chybějící produkt. Nejzákladnějším příkladem je například rtěnka místo tvářenky nebo naopak tvářenka jako přirozený oční stín. A co jiného můžete ještě multifunkčně použít?

Přejít na sekci článku:

Chybí vám lak nebo gel na vlasy

Co použít? Tělové máslo, mléko nebo krém.

Chybí vám lak nebo gel na vlasyzdroj: shutterstock.com

Jak to funguje? Pokud používáte bezoplachovou péči na vlasy, třeba vlasový krém nebo olej, tak ve složení určitě najdete spoustu přírodních složek, které se používají i při péči o tělo. Ať už rostlinné oleje nebo bambucké či kakaové máslo. Tělová másla nebo krémy s čistě přírodním složením tak můžete bez problémů použít i pro péči na vlasy. Skvěle to funguje například pro péči o konečky a při uhlazení vlasů, které pak lépe drží účes, a lak na vlasy ani nebudete potřebovat. Nebo opravdu malé množství tělového másla použijte pro uhlazení jemných vlásků, které vám trčí z účesu.

Na co si dát pozor? I když složením tělový krém nebo máslo vlasům určitě neublíží, tak konzistence může být příliš hutná a zatěžující. Aplikujte proto jen malé množství a postupně, ať nakonec neskočíte s mastnými a zatíženými vlasy.