Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pro muže: jak se vždy dokonale oholit

zdroj:

Začátek nového dne. Pro všechny tento čas značí něco jiného, každý má své vlastní ranní rituály, každý se na nový den připravuje svým způsobem. Pro spoustu mužů ale začíná den pečlivým oholením. 

V tomto článku se dozvíte některé tipy a triky, jak zpříjemnit své každodenní holení a jak pánská kosmetika vylepší péči o čerstvě oholenou pokožku.

Krok 1: pěna na holení

K pohodlnému a hladkému oholení budete potřebovat kvalitní pěnu na holení. Pánská pěna na holení se používá pro zvláčnění pokožky a vousů a pro lepší klouzání holicího strojku po pokožce. Při holení bez pěny riskujete nepříjemné podráždění pokožky a také nerovnoměrné oholení.

Na našem e-shopu najdete velký výběr přírodních pěn na holení s bylinnými výtažky. Ty zaručí jemné a šetrné oholení a tu nejlepší péči o vaši tvář. Pěny nabízíme v klasické formě, jako gel nebo či krém.

A dál už to znáte. Malé množství pěny rozetřete mezi rukama s trochou vody, aby se vytvořila hustá pěna připomínající bohatou šlehačku, a rovnoměrně ji naneste na všechny části obličeje, které potřebujete oholit. 

Krok 2: holicí strojek

Ať už při holení dáváte přednost žiletkovému strojku či břitvě, pravidla pro holení se s břity jsou jednoduchá: hlavně opatrně! Žiletkový strojek vám zaručí maximální bezpečí při manipulaci, s břitvou budete potřebovat určitou dávku cviku.

Pokud vám není lhostejné životní prostředí, určitě vás zaujmou kovové jednožiletkové holicí břitvy, ve kterých vyměňujete pouze žiletku, a nikoli celou plastovou hlavici. 

Při holení držte svou pokožku napjatou a holte se opatrně ve směru růstu vousů, abyste se vyhnuli podráždění. S kvalitnějšími strojky se nemusíte bát ani holení proti směru růstu. Dbejte hlavně na to, co je vám příjemné

Krok 3: péče po holení

Po oholení svou tvář dobře opláchněte a přesvědčte se, že jste důkladně omyli všechnu pěnu. 

Po holení je kůže snáze zranitelná, protože kvůli žiletkám byla s vousy odstraněna i nejsvrchnější vrstva odumřelé kůže a v pokožce se mohou vyskytovat mikroskopické oděrky a trhliny. Kvalitní pánská kosmetika na pleť je tedy to nejlepší, po čem po ránu můžete sáhnout. 

Populární jsou například pánské vody po holení, které kromě dezinfekce fungují i jako jemná příjemná vůně. Vody po holení často obsahují složky, které zastavují krvácení a podporují hojení. Pokud je vaše pokožka sušší, nebo preferujete jemnější pocit po holení, doporučujeme zvolit hydratační krém. V naší nabídce najdete velký sortiment přírodních balzámů a krémů po holení s hydratačním účinkem, které zaručí, že vaše pokožka bude po celý den vitální a svěží.

Tip BiOOO.cz: Na co si dát pozor

Dbejte na správnou péči o pokožku s pomocí pánské kosmetiky po holení. A raději se neholte, pokud máte na tváři pupínky, akné či podobná zranění, která by se kvůli břitům mohla zhoršit.