Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Královna květin - Růže

zdroj:

Růže pro krásu i pro zdraví: Královna květin si svou pomyslnou korunku jistě zaslouží. Kromě své elegance vnese do našeho života krásu, smyslnost, vůni a našemu tělu dodá spoustu blahodárných látek.

Chtěli byste mít na růžích ustláno? Tedy vést pohodlný život bez problémů? Možná vám k němu právě růže alespoň trochu pomohou. Tahle květinka má mnoho tváří, symbolizuje ženskou jemnost, lásku, ale umí být i vášnivá. Bílá je nevinná, rudá vyjadřuje zamilovanost, žlutá přátelství. 

Na světě najdeme více než 8000 druhů růží. Některé nás vábí omamnou vůní, jiné obsahují účinné silice, které podporují zdraví, další jsou tak krásné, že z nich přechází zrak…  Pro jejich kladné vlastnosti se využívají v kosmetice, aromaterapii a dokonce i v kuchyni

Kde nás může potěšit?

V aromaterapii

Nezaměnitelná vůně růží má vliv na naši psychiku, obzvláště ženy na ni dobře reagují. Růžové aroma snižuje stres a deprese, posiluje sebevědomí. Ovšem růže dokáže ulevit i při fyzických obtížích, už dávno ji používali k léčbě trávicích potíží či problémech s menstruací, během těhotenství, po porodu nebo k období klimakteria.

S růžovými esencemi se můžeme setkat například v Bachově terapii a přidává se do řady cenných parfémů. Přestože existuje asi 250 druhů růží, k přípravě oleje se používá jen růže damašská, stolistá a galská. Esenciální olej je velmi drahý. Důvod je prostý, abyste získali 10 ml oleje, je nutné nasbírat 24 tisíc okvětních lístků. Vůně růže se liší i v závislosti na konkrétním místě, kde byla vypěstovaná. Jinak voní růže z Turecka, z Bulharska nebo z Číny.

Pro zdraví

Účinky růže využívají bylinkáři a léčitelé. Už dávno s ní pracovala tradiční čínská medicína či ájurvéda, zejména s růží čínskou a stolistou. Najdeme v ní mnoho vitamínu C. Citrón je proti ní břídil. Zároveň má antibakteriální účinky. Růže podporuje funkci močového měchýře, snižuje cukr v krvi a čistí tělo. Dámy ocení, že zklidňuje bolestivou menstruaci a snižuje záněty. Používá se jako psychické tonikum při šocích, úzkostech nebo během porodu. Růžová voda také pomáhá hojit poporodní poranění. Je úžasná pro tonizaci všech typů pleti, včetně té citlivé.

V kuchyni

Dnes jsou stále oblíbenější jedlé květy, které ozdobí talíř, ale také chutnají. Mezi ně patří i růže. Jejími lístky můžete posypat dort, z kterého tak uděláte luxusní dezert. Růže je velmi chutná také v čajových směsích, ale užívá se i ve formě sirupu nebo džemu. Cukráři nedají dopustit na růžovou vodu, kterou naleznete v těch nejlepších dezertech po celém světe. Stačí pár kapek a zákusek vás přenese do růžové zahrady. Velice oblíbená je i limonáda z růžové vody - krásně voňavá a osvěžující.

Hledáte růžovou inspiraci?

I v naší nabídce najdete řadu růžových produktů. Milujete relaxaci? Pak jistě oceníte krémovou kuličku do koupele se sušenými květy růže. Vaši pleť rozzáří růžový pleťový olej, pokožku obnoví luxusní peeling ze směsi damašské růže, mořské soli a rostlinných olejů. Zralá a citlivá pokožka vám poděkuje za ošetření růžovou vodou a smyslnou vůni si dopřejte roll onem ze tří druhů růže. Zahalte se do růže od hlavy až k patě. Budete se cítit jako znovuzrozená.