Brownies s konopnými semínky

5,0 5
1

Brownies s konopnými semínkyzdroj: biooo.cz

Zapomeňte na dietu, protože pravé brownies to je prostě pečená čokoláda. Cokoliv dalšího je do nich přidáváno jen pro tu konzistenci, která by měla jemně křupnout a popraskat na povrchu, ale uvnitř by měla zůstat vláčná, hutná a pomalu až skoro tekutá, jako nedopečená. Tomu všemu přidává čokoládová poleva se semínkovou posypkou. Prostě čokoláda se nikdy neomrzí. A i kdyby se vám náhodou omrzela, tak brownies z vás udělá zase závisláka!

Přejít na sekci článku:

Skoro ta pravá brownies

Do těch pravých amerických brownies patří vlašské ořechy, obyčejná čokoláda na vaření a asi tak kilo bílého cukru. No dobře kilo ne, ale dává se ho tam hodně. Což za mě osobně chuti čokolády moc nepřidá, přijde mi to zbytečně sladké a navíc úplně zbytečně příliš kalorické. Mnohem lepší je varianta, kdy dáte opravdu kvalitní vysokoprocentní čokoládu, kterou jen jemně dosladíte podle preferencí.

Skoro ta pravá brownieszdroj: biooo.cz

Do těch pravých brownies také patří vlašské ořechy. Ty se používají nejspíš pro jejich hodně výraznou chuť, která ale taky nemusí každému vyhovovat. Proto je v receptu velmi často nahrazuji drcenými mandlemi, které jsou mnohem jemnější, nebo právě konopnými semínky. Takže úplně pravé brownies to nebudou. Spíš trošku modifikované a trošku i zdravější než původní varianta. Budete potřebovat:

150 g čokolády

150 g másla

150 g hnědého cukru

1 vanilkový cukr

6 vajíček

180 g polohrubé mouky

100 g konopných semínek

Skoro ta pravá brownies

Ve vodní lázni nechte rozpustit čokoládu, máslo a oba cukry. Až bude směs rozpuštěná, tak ji nechte vychladnout a vmíchejte do ní vajíčka. Přisypejte po částech mouku a úplně nakonec vmíchejte i konopná semínka. Konzistence by měla být tekutá a neskutečně čokoládová. Vlijeme do vymazaného a moukou vysypaného plechu a dáme péct.