Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Brownies s konopnými semínky

Brownies s konopnými semínky Upečte si čokoládové brownies se semínky.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Brownies s konopnými semínky zdroj: biooo.cz

Zapomeňte na dietu, protože pravé brownies to je prostě pečená čokoláda. Cokoliv dalšího je do nich přidáváno jen pro tu konzistenci, která by měla jemně křupnout a popraskat na povrchu, ale uvnitř by měla zůstat vláčná, hutná a pomalu až skoro tekutá, jako nedopečená. Tomu všemu přidává čokoládová poleva se semínkovou posypkou. Prostě čokoláda se nikdy neomrzí. A i kdyby se vám náhodou omrzela, tak brownies z vás udělá zase závisláka!

Přejít na sekci článku:

Skoro ta pravá brownies

Skoro ta pravá brownies zdroj: biooo.cz

Do těch pravých amerických brownies patří vlašské ořechy, obyčejná čokoláda na vaření a asi tak kilo bílého cukru. No dobře kilo ne, ale dává se ho tam hodně. Což za mě osobně chuti čokolády moc nepřidá, přijde mi to zbytečně sladké a navíc úplně zbytečně příliš kalorické. Mnohem lepší je varianta, kdy dáte opravdu kvalitní vysokoprocentní čokoládu, kterou jen jemně dosladíte podle preferencí.

Do těch pravých brownies také patří vlašské ořechy. Ty se používají nejspíš pro jejich hodně výraznou chuť, která ale taky nemusí každému vyhovovat. Proto je v receptu velmi často nahrazuji drcenými mandlemi, které jsou mnohem jemnější, nebo právě konopnými semínky. Takže úplně pravé brownies to nebudou. Spíš trošku modifikované a trošku i zdravější než původní varianta. Budete potřebovat:

150 g čokolády

150 g másla

150 g hnědého cukru

1 vanilkový cukr

6 vajíček

180 g polohrubé mouky

100 g konopných semínek

Skoro ta pravá brownies

Ve vodní lázni nechte rozpustit čokoládu, máslo a oba cukry. Až bude směs rozpuštěná, tak ji nechte vychladnout a vmíchejte do ní vajíčka. Přisypejte po částech mouku a úplně nakonec vmíchejte i konopná semínka. Konzistence by měla být tekutá a neskutečně čokoládová. Vlijeme do vymazaného a moukou vysypaného plechu a dáme péct.

Související produkt
Hořká čokoláda 88 % kakaa 30 g
Dolfin / 53 Kč
Hořká čokoláda s minimálně 88 % afrického kakaa má jemnou kakaovou chuť. Malá tabulka je navíc jako stvořená pro odpolední malé mlsání.
Detail produktu