Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázrak v kelímku: kokosový olej

Zázrak v kelímku: kokosový olej Kokosový olej je univerzálním pomocníkem v péči o pleť i pokožku celého těla díky svým antibakteriálním schopnostem.
Martina Koubová
4,5 5
11

Přejít na sekci článku:

Pro zdraví

Kokosový olej a péče o zdraví zdroj: shutterstock.com

Kyselina laurová, kaprylová a kapronová v kombinaci s množstvím antioxidantů dělají z kokosového oleje výborného pomocníka v boji proti nejrůznějším bakteriím a mykózám. Kokosák má skvělé antibakteriální, ale také antimykotické a antiseptické vlastnosti, které lze využít v péči o celé tělo. Olej spolehlivě léčí a eliminuje výskyt kožních mykóz a stejně tak dobře si poradí i s přemnoženými kvasinkami či bakteriemi v intimních oblastech.

TIP: Kokosový olej lze použít i jako šetrný přírodní lubrikant.

Vzhledem k antibakteriálním hojivým vlastnostem pomáhá kokosák i od zánětů v dutině ústní a regeneruje poškozenou sliznici po trhání zubů či jiných zákrocích. Tyto léčivé vlastnosti ocení obzvláště ti, kdo často trpí na výskyt aftů. Stačí 1- 2x denně vložit do úst lžičku kokosového oleje a po dobu alespoň 10 minut kloktat. Olej zmírní otok sliznice, uleví od bolesti a samozřejmě urychlí hojení.

Kokosové oleje
Kokosový olej, bio 250 ml
Saloos / 236 Kč
Biokokosák do kuchyně, na tělo, vlasy, dokonce na zuby. Hodí se prostě vždy a všude.
Detail produktu