Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Borovice lesní

Borovice lesní Speciálních účinků borovice si byli vědomi už i Keltové, kteří ji považovali za posvátný strom.
Jana Konečná
5,0 5
13

Přejít na sekci článku:

Borovice do aromalampy, na masáž i do koupele

Borovice do aromalampy, na masáž i do koupele zdroj: shutterstock.com

Jehličí z borovice je plné vonných silic, které se používají jako základ pro výrobu éterických olejů. Éterické oleje z borovice mají výborné dezinfekční a antiseptické účinky. Dokáží dokonale pročistit vzduch. Tohoto účinku se pak využívá hlavně v aromaterapii. Několik kapek olejíčku v aromalampě vytvoří v domácnosti poklidnou atmosféru hlubokého borového lesa. Jeho vůně zlepšuje náladu a navozuje klid, uvolňuje napětí a snižuje působení stresu. V dřívějších dobách pohané pálili větvičky borovice, protože věřili, že jejich vůně očistí a ochrání jejich domovy od zlých sil.

Borovicový éterický olej nejen zbavuje ovzduší škodlivých látek (a zlých sil ☺ ), ale také pomáhá při rýmě a dýchacích potížích. Zlepšuje prokrvení nosní sliznice, uvolňuje ucpaný nos a zároveň dezinfikuje dýchací cesty. Výrazně pak zlepšuje dýchání i v případě astma. Léčivý efekt pak má i samotná procházka po borovicovém lese. Ne nadarmo jsou různá léčebná sanatoria obklopená borovicemi ze všech stran. Pokud si z borovicového jehličí nebo z přípravků s jejich výtažky připravíte koupel, budou mít na organismus dvojí účinek – působí jejich vdechováním, ale také vstřebáváním skrz pokožku, kterou navíc dezinfikují a prokrvují.

Esenciální olej z borovice se taktéž dokonale hodí do sauny. Jeho vdechování dezinfikuje dýchací cesty a spolu s klasickými účinky saunování dokonale povzbudí naši imunitu. Pokud vás často bolí svaly či klouby, sáhněte po masážních olejích s výtažky z borovičí. Látky obsažené v borovici totiž stimulují prokrvení tkání a zlepšují tak jejich regeneraci a zásobení potřebnými výživnými látkami. Jejich zklidňující a anestetický efekt ocení i ti, které trápí revma a dna, nebo jiné bolestivé kloubní onemocnění.

Související produkt
Vonné tyčinky NAMAKI japonské Pine 10 ks
Shanti / 43 Kč
Vůně borovice má dezinfekční a antiseptické účinky. Dezinfikuje vzduch a usnadňuje dýchání. To z ní dělá výborného pomocníka při nachlazeních a dýchacích potížích. Pomáhá odstraňovat negativní energie.
Detail produktu