Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak jsem si vyléčila zánět zubu kokosovým olejem a oregánem

Jak jsem si vyléčila zánět zubu kokosovým olejem a oregánem Kokosový olej a oregano pomáhají při bolení zubů.
Pavlína Klaudová
4,2 5
6

Jak jsem si vyléčila zánět zubu kokosovým olejem a oregánem zdroj: pixabay.com

Znáte to, máte zub, který by už neměl bolet, protože vám zubař řekl, že je prakticky mrtvý. Máte z něho vyndané nervy, prostě si jenom tak existuje a žijete si v jakési symbióze. A najednou se probudí k životu a začne strašlivě bolet! Sedíte, nemůžete na něj kousat a říkáte si: „Co to je, vždyť už měl být dávno nepotřebný, mrtvý a neměl by jít cítit.“ Takže skočíte po zubní niti a jedete, protože někdy je ta bolest způsobená třeba nějakým uvízlým kusem jídla, ale ono to nepomáhá. Takže se zamyslíte a proberete si možnosti, z kterých vám vypadne zubař až jako ta nejzazší, protože kdo by chodil rád k zubaři, že.

Pak začnete horečně hledat hřebíček, který na bolavé zuby pomáhá, protože je silným sedativem, ale ne každý má rád jeho ostrou chuť a já patřím do této skupiny, takže možnost b) vyřadíte taky. Možnost c) je vyhrabat z útrob spižírny kokosák a z kufříku éterických olejů oregano, což jsem udělala já. Co si budeme povídat, samozřejmě, že jsem se potřebovala normálně najíst, nechtěla jsem, aby ten zpropadený zub bolel, kdykoli jenom jemně zkousnu a vystřeloval mě ze židle až ke stropu.

„Kokosák“ jsem našla, takže jsem si ho pěkně nabrala polévkovou lžící a každý den jsem jej převalovala 20 minut v puse. Tuto samoléčbu jsem podpořila tím, že jsem si do sklenice vody nakapala dvě kapky oregana a po tom, co jsem vyplivla kokosový olej, jsem si ještě vyplachovala pusu touto směsí. Oregáno je dost silné, poměrně ostré, takže není dobré ho pít přímo ze skleničky, protože některé slabší jedince může pálit pusa. Já jsem použila řecký diktamos, to je prakticky druh oregana, a tak silný mi nepřipadal, i když se uvádí, že by měl být. Nebyl tak štiplavý, ale vydesinfikoval velmi pěkně.

Když jsem si třetí den čistila mezizubní prostory, už mě to tak strašně neřezalo a ani mi nekrvácely dásně. Mohla jsem už na zlobivý zub normálně, i když opatrně kousat, protože byl stále ještě trošku citlivý. Ale opravdu pouze minimálně, spíš to bylo takové nepříjemné pnutí, už nebolel. Takže pokud se vám nechce k zubaři a víte, že vás bolí zub, který by už bolet neměl, protože je v puse jenom do počtu, zkuste ho uklidnit kokosovým olejem a oregánem.