Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak vyzrát na bolest zubů?

5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Neem neboli nimba

Neem neboli nimba zdroj: shutterstock.com

Neem má léčebné antibakteriální účinky a aktivně brání vzniku zubního kazu, bojuje proti parodontóze a navíc, jako bonus, udržuje zuby přirozeně bílé a krásné. Pokud proděláte bolestivý lékařský zákrok, určitě neuděláte chybu, pokud sáhnete právě po neemu, ať už ve formě zubní pasty, ústní vody nebo prášku. Dokáže totiž okamžitě zmírnit bolestivost postižené sliznice, pomůže zmenšit případný otok a kromě toho spolehlivě napomáhá rychlejšímu hojení a regeneraci postiženého bolavého místa. Neem je možné používat i jako prevenci a ušetřit si tak další bolestivé období. Díky antibakteriálním účinkům pomáhá chránit zuby před vznikem zubního kazu, zabraňuje usazování plaku a má adstringentní účinky, takže spolehlivě předchází krvácivosti dásní i zvýšené citlivosti zubů.

Mátový, řebříčkový nebo šalvějový čaj

Bylinkové čaje můžete použít jako přírodní ústní vodu. Odvar navíc můžete doplnit již zmíněným tea tree, rakytníkovým nebo hřebíčkovým olejem a pravidelně s ním ústa vyplachovat. Bylinky ústní dutinu osvěží, mírní bolestivost sliznice, dásní i zubů, eliminují zápach z úst a podporují hojení.