Přejít na sekci článku:
Neuspokojivý životní styl
zdroj: shutterstock.com
Může snad za křečové žíly i váš životní styl? Samozřejmě, že ano. Všechno je to vzájemně provázáno. Váš životní styl se odrazí do vaší psychiky, která pak ovlivňuje rozložení toxické zátěže ve vašem těle, no a to zase zpětně ovlivňuje vaše chování, čili váš životní styl. Lidi můžeme kategoricky rozdělit do dvou skupin. Lidé v obou skupinách ví, že za jejich chování může nesprávný životní styl. Ta první skupina však hledá řešení v nějakém zázračném prostředku a vlastní životní styl se snaží přehlížet, protože nemají dostatečné odhodlání pro to něco změnit. Ta druhá skupina se snaží alespoň nějak změnit jejich návyky. Kdo si myslíte, že bude ve výsledku úspěšný? V čem se liší přístup lidí v těchto skupinách? Pro tu první skupinu je utrpením cokoliv měnit, kdežto ta druhá skupina to bere jako hru či jako výzvu učinit něco nového, neprozkoumaného a bude to brát jako zábavu, nikoliv jako utrpení.
Co tedy můžeme zařadit do teze neuspokojivého životního stylu? Rozdělil bych to do tří segmentů. První segmentem je příjem látek, druhým je výdej energie a třetím je uvolnění a relaxace. Do příjmu látek můžeme zařadit potřebný příjem živin, ale také příjem vzduchu a vody. Pokud se vaše strava skládá převážně z denaturovaných potravin, pak je to pro vaše tělo velice zatěžující a ve velké míře se jídlo stává odpadem. Z této stravy nejenže tělo nemá dostatečný příjem živin, ale může to dokonce i způsobit nedokonalou absorpci živin z jídla. Příjem minerálních látek probíhá prostřednictvím stěny střeva, ovšem pokud se na střevě vyskytuje plak, žádný příjem vlastně probíhat ani nemůže. Proto lidem často nepomáhá užívání zázračných pilulek doplňujících minerální látky. Druhý probléme minerálních pilulek je v jejich formě. Z anorganické formy tablet je tělo schopno absorbovat asi 5 % - 10 % dané látky. To vám v žádné lékárně neprozradí, jelikož díky tomuto faktu pak kolabuje jejich systém denních doporučených dávek (DDD) daných minerálů, který uvádí na svých krabičkách. Proto, když už do vašeho těla doplňujete vybrané minerální látky, snažte se vždy využít přírodních zdrojů. V případě křečových žil se jedná především o hořčík, zinek a vápník. Dejte přednost přírodním zdrojům těchto živin v podobě sladkovodních řas, mladého obilí, semen a plodů.
Neméně důležitou složkou je výdej energie. Často jsme nuceni trávit celé hodiny v sedě u počítače v interiérech. Tam toho ze sebe mnoho nevydáme, pohyb tělesných tekutin se zpomaluje, a pak mohou vznikat různé problémy. Jděte se každý den proběhnout, nebo alespoň projít. Rozvíříte tak činnost vašeho lymfatického systému, který má přímou spojitost se správnou funkcí systému žilního. Vhodnou pohybovou aktivitou pro rozproudění lymfatického systému a zaktivování odnosu usazených toxinů je skákání na trampolíně. Nemusíte se do ničeho nutit, prostě si najděte danou pohybovou aktivitu, která vám nejvíce vyhovuje.
Nezapomínejte také na pravidelnou relaxaci. Uvolnění a klid si zaslouží nejen vaše nožky, ale celé vaše tělo. K péči o vaše nohy používejte regenerační gelové emulze či přírodní oleje, které příjemně uvolní vaši pokožku, ochladí žíly a vyživí tkáně a cévy. K těmto účelům je vhodný například masážní tělový olej na křečové žíly, nebo chladící gel s kaštanem. Nezapomínejte také na koupele, do kterých můžete použít zklidňující regenerační sůl. Kůže je vybavena schopností vstřebávat minerální látky ze solí a dalších anorganických sloučenin, a proto můžete takto zregenerovat nejenom vaši kůži a žíly, ale také tím dodáte řadu potřebných minerálních látek pro správné fungování vašeho těla.