Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Violka vonná

Violka vonná Fialka nejen krásně vypadá a voní, má taktéž široké využití při péči o pleť či zdraví.
Jana Konečná
4,3 5
7

Přejít na sekci článku:

Fialka v kosmetice

Fialka v kosmetice zdroj: shutterstock.com

V kosmetickém průmyslu se violka vonná používá hlavně pro výrobu parfémů. I když v poslední době ji bohužel můžeme ve složení parfémů najít jen opravdu vzácně a spíše je nahrazována synteticky. Výtažky z fialky se přidávají do kosmetických přípravků na aknózní pleť a také na unavenou a mdlou pokožku, kterou báječně revitalizují a rozzařují. Fialka působí velmi jemně a nedráždí citlivou a dokonce ani dětskou pleť, naopak pomáhá zklidňovat různé začervenání a podráždění. Toho se využívá i v přípravcích po slunění. Olejový macerát z květů fialky dokonce pomáhá zklidnit a urychlit hojení popálení od slunce.

Fialkové extrakty se také cíleně přidávají do přípravků na ošetření různých pleťových a kožních onemocnění, jako je dermatitida, lišej, opary, opruzeniny či lupénka. Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, tak i tady může violka pomoci. Zkuste si pravidelně oplachovat vlasy nálevem nebo odvarem z fialkových květů a můžete se těšit na silnější a odolnější vlasy.

Violka vonná v aromaterapii

Esenciální olej z fialek má velmi intenzivní vůni a je opravdu hodně vzácný, protože k získání pouhých 32 gramů vonné silice je zapotřebí nasbírat zhruba tisíc těchto drobných kvítků. V aromaterapii používá pro posílení a uklidnění nervů, odbourání strachů z různých příčin a dalších psychických bloků. Čistá vůně fialek přenese vaši mysl na trávník, posetý fialovými kvítky, ozdobenými kapkami ranní rosy. Vůně fialek prostě dokonale evokuje čistotu a svěžest. V ajurvédě se vůně fialek využívá k aktivaci krční, čelní nebo korunní čakry. Ve středověku byla navíc považována vůně fialek v kombinaci s levandulí za silné afrodiziakum.

Související produkt
Hypoalergenní čistící mléko s violkou 100 ml
Argital / 599 Kč
Hypoalergenní čisticí mléko s výtažky z violky šetrně čistí citlivou pleť. Jemné složení pečuje o pokožku náchylnou k alergiím a nejrůznějším kožním onemocněním.
Detail produktu