zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová
VOONO je konečně v BIOOO! A to si pište, že se do ní hned zamilujete tak jako my. Protože kdo ji jednou vyzkoušel, už nechce jinou. Pokud chcete opravdu kvalitní, velmi dobře namletou hennu, která se vám nesmyje do týdne z vlasů, ale přesto v ní není ani zrnko chemie, určitě sáhněte právě po VOONO henně. Nebudete litovat.
Za VOONO hledej ženu
Pokud se chceme bavit o vzniku samotné značky, lze použít notoricky známé francouzské Cherchez la femme neboli za vším hledej ženu. A to i za vznikem VOONO. Kateřina Schleifer chtěla perfektní přírodní barvu na vlasy. Něco opravdu čistého, aniž by musela dělat kompromisy. Postupně se seznamovala se složením chemických i semipřírodních barev na vlasy a ani s jedním nebyla spokojená. Proto přešla na klasickou hennu a hledala takovou, která splní i ty nejnáročnější očekávání.
Stejně jako každý začátečník začínala s hennou z drogerie a postupně zkoušela všechny možné i nemožné značky včetně jedné známé francouzské, z které jí zezelenaly vlasy. A protože je to žena podnikavá, řekla si, že už toho má dost a založila si vlastní značku henny. Původně měla ideu, že bude mít malou firmu, která pokryje potřeby českého trhu a vůbec ji nenapadlo, že by mohla expandovat do světa a kromě henny vyrábět i další produkty vlasové péče.
Vydala se do Indie, kde studovala tradiční barvicí techniky a rostliny, které přidávají tamní obyvatelky do henny, aby zlepšily zdraví a krásu svých vlasů. Z Kateřiny se postupně stala odbornice na rostlinné oleje i éterické oleje, které jsou vhodné pro přírodní barvení i poměry, v kterých se henna míchá, chcete-li dosáhnout určitého odstínu. Ví přesně, co do ní přidat a co naopak použít, pokud se vám výsledek zvrtne a nejste s ním až tak zcela spokojeni. A její ochota učit se ji raketově vystřelila nejen na český, ale také zahraniční trh, takže v současné době prodává hennu nejen v Evropě, ale také ve Spojených státech amerických a Austrálii.
Perfektní konzistence je základ
Každá hennařka mi potvrdí, že když chce barvit svou hřívu, velenutně potřebuje kvalitní produkt, jehož výrobce nebude nic zatajovat. Pokud už začínáte šedivět (jako já), určitě byste uvítali, kdybyste nemuseli podstupovat dvoufázový proces barvení. I když někdo tvrdí, že je bezpodmínečně nutný, spíše se kloním k názoru, že pokud máte dobrou hennu, stačí pouze jedno nanesení. Sama mám vyzkoušené mnohé henny různého původu, krytí i konzistence.
U henny je totiž velmi důležité to, jak je namletá, aby se dobře míchala. Pokud máte hrubě namletou, nekvalitní surovinu, neuděláte z ní dobrou pastu, ani kdybyste se zbláznili. Vše se pak drolí, špatně se nanáší a vlastně celkově je to dost otravné, protože skončí více na zemi než na hlavě. A to přece nechcete. Znám jenom dvě henny, které splňují můj požadavek na to, aby se dobře nanášely. Jediná z nich, kterou koupíte na českém trhu, je právě VOONO.
Další z kritérií, které jsou pro mě důležité, je, aby henna na vlasy dobře chytala a také na nich vydržela, aniž by se vymyla. A to je u mnohých hen oříšek. Hlavně červená henna se vymývá obzvlášť ráda a mnoho žen si stěžuje, že po týdny od umytí po ní není ani památky a musí se barvit znovu. Tajemství je bylinách a dalším materiálu, který do henny přidáte a tak prodloužíte její životnost.
RECENZE: Péče a ochrana s nejlepšími výsledky díky VOONO
Po ne zrovna dobrých zkušenostech s černými hennami, které se poměrně dost vymývaly a prakticky okamžitě byly vidět šediny, jsem byla k VOONO skeptická. Co když bude zase jako ostatní henny a nevydrží na vlasech? Kamarádky, které se už VOONO barvily, mě uklidňovaly, že jsou moje obavy liché. Tak dlouho mě popichovaly, abych si ji koupila, až jsem to nevydržela a pořídila si ji. Hlodal ve mně červíček pochybností: “Co když jsem se celou dobu barvila špatně?“
Pro zlepšení barvy míchám hennu s kávou, éterickými oleji (proti padání vlasů) a medem, který zase přidávám kvůli regeneraci. Vlasy jsou po něm pak úžasné na dotek a nemůžu se jich nabažit, protože ta neuvěřitelná hebkost mě nepřestává fascinovat. Občas do směsi přidám i citron nebo vinný ocet. Nastal den D a hodina H a pustila jsem se do barvení. Hned po rozbalení jsem byla velmi spokojená s tím, jak jemně je henna namletá a skvěle se z ní dělala pasta. Dodržela jsem doporučenou teplotu 50-60 °C pro typ Soft Black. Henna se velmi dobře nanášela, nedělala hrudky. Po nanesení se výborně nabalila na vlasy, nestékala ani poté, co jsem si dala na hlavu čepici. Nechala jsem ji působit dvě hodiny.
Co je dalším plusem VOONO, je to, že nemá až tak výrazný hennový zápach, který mnohé lidi od toho, aby se barvili přírodně, odrazuje. Jak jsem zmínila, měla jsem strach o šediny, které k mé velké radosti VOONO opravdu kvalitně zakryla. Je jich sice málo, ale jsou otravné, a proto jsem byla z výsledku nadšená. Barva mi, na rozdíl od jiných, vydržela bez hnutí měsíc a nemusela jsem se starat o to, zda už prosvítají, což pro mě bylo více než pohodlné a vítané. VOONO mě nadchla natolik, že když jsem v České republice, vozím si zásoby domů do Francie a pokud ji nemám, jsem lehce nervózní. To samo o sobě vypovídá mnohé, a pokud jste ji ještě nezkoušeli, určitě stojí za to si ji koupit.
Nebojte se jít do VOONO. Kromě toho, že nebudete litovat investovaných peněz, získáte velmi kvalitní poradenský servis, nebudete-li ze začátku vědět, jak s hennou zacházet. A co je ještě příjemného na balení VOONO henny? Nemusíte se starat o to, kde seženete rukavice na barvení a čím následně nabarvenou hlavu přikryjete, protože potravinářská folie dokáže být poměrně dost zákeřná, když ji zrovna potřebujete, a moc ráda se různě motá a chytá tam, kde to není vůbec žádoucí. V krabičce je k dispozici barvicí čepice, která se bleskurychle nasadí a ochrání vás od stékající henny. Pokud bych měla shrnout své pocity z VOONO do jedné věty, tak by to bylo určitě: „Láska na první nanesení!“ A ani následný úklid po barvení není žádné martyrium.