Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Weleda – celostní kosmetika pro všechny

Weleda Skin Food Light bio krém ležící venku zdroj: Weleda

V dnešní době se lidé stále více obrací zpět k přírodě a s tím roste i zájem o přírodní a udržitelnou kosmetiku, která je pro nás i planetu dlouhodobě nejlepší volbou. Pojďme si tedy představit jednu z předních světových značek přírodní kosmetiky Weledu, která příští rok oslaví 100 let od svého založení.

V souladu s člověkem a přírodou

V roce 1921 se spojili filozof, lékařka a lékárník a v duchu antroposofie společně založili firmu Weleda. Klíčovým mužem byl filozof Rudolf Steiner, jehož originální myšlení a vize utvářely základy firmy od jejího počátku. Přišel také s názvem společnosti a osobně vytvořil její nezaměnitelné logo. Weleda zpracovává přírodní suroviny, ze kterých vyrábí kosmetické produkty, dietetika a léčivé přípravky. Dívá se na člověka a přírodu celostním pohledem a propojení člověka s přírodou je nedílnou součástí této značky, jak říká její motto. Ke společnosti patří i rozsáhlé zahrady, kde se pěstují léčivé rostliny v té nejvyšší bio kvalitě.

7 hlavních zásad

Za úspěchy značky Weleda stojí dodržování sedmi základních principů, kterými se musí řídit nejen zaměstnanci, ale také obchodní partneři, kteří chtějí s firmou spolupracovat. Na prvním místě je spravedlivé zacházení se zákazníky, partnery a dodavateli. Je důležité, aby vedení a zaměstnanci fungovali jako partneři. Třetím bodem je důraz na kvalitu. Při výzkumu a vývoji vždy spojují přírodní a duchovní vědy. Ochrana životního prostředí podléhá vysokým normám a každý obchod odráží etiku a hodnoty společnosti. A nakonec je to kulturní rozmanitost, protože má Weleda zastoupení po celém světě. 

3 pilíře udržitelnosti

Aby vše mělo minimální dopad na životy příštích generací, zavázala se Weleda k sociální, environmentální a ekonomické udržitelnosti. Stará se o své zaměstnance, ale i své partnery. Podporuje místní komunity a instituce. Prosazuje zachování biodiverzity, proto více než 78 % přírodních surovin pochází z certifikovaného ekologického nebo biodynamického zemědělství, nebo z kontrolovaného sběru ve volné přírodě. Snaží se také šetrně a efektivně využívat přírodní zdroje při výrobním procesu. Samozřejmostí je pak použití udržitelných a recyklovatelných obalů. Weleda zastává princip udržitelné ekonomiky, která je postavena na hodnotách a etice – to vše se odráží ve vysoké kvalitě produktů, které vám tato značka nabízí.

Weleda každým svým krokem ukazuje hluboký respekt k přírodě i člověku. Pokud jste ještě nevyzkoušeli tuto kvalitní švýcarskou kosmetiku, neváhejte a vyberte si z široké nabídky produktů na našem e-shopu nebo si ji přijďte vyzkoušet na prodejnu.