Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Káva a kde všude ji můžeme využít

zdroj:

Je tak lahodná a mnohé výzkumy poukazují na její pozitivní účinky. V rozumné míře nám její popíjení jenom prospěje. Ale káva poslouží i naší pokožce. A to je důvod, proč se s takovou oblibou používá v kosmetice a dosahuje skvělých výsledků - určitě vyzkoušejte!

Patří mezi nejoblíbenější teplé nápoje. Ročně každý Čech vypije cca 2,5 kg kávy. Dobrou zprávou je, že je nejen skvělá na chuť, ale přináší nám spoustu zdravotních i estetických benefitů. I to je důvod, proč se hojně přidává do kosmetiky. Ať už jste tedy kávomilcem, který si ji vychutnává ve vytříbených kavárnách, nebo její chuti příliš neholdujete, můžete využít jejích kvalit. Prakticky všechny její kladné vlastnosti, které dělají dobře našemu tělu a duši, dělají dobře i naší pokožce

Výborná pro tělo, pleť i na chuť

Své o tom vědí výrobci přírodní kosmetiky. Zárukou kvality je značka UpCircle, která už sedm let vyrábí 100% přírodní produkty z kávové sedliny. Londýnský výrobce sváží kávovou sedlinu z několika set kaváren, aby z ní pak vyprodukoval ty nejlepší produkty se silnými účinky. Dává jí tak nový život, díky čemuž jsou jejich výrobky recyklované. Jistě oceníte také nezaměnitelné aroma. 

Zajímáte-li se o zdroj, ruční výrobu, rostlinný a organický původ, pak vás osloví také značka Mark face and body. Jejich hlavní zásadou je zdravý a šetrný přístup k pokožce. Nenajdete v nich syntetické konzervanty, žádné dráždivé surfaktanty, GMO ingredience, ftaláty, parabeny či syntetické parfemace.

Kde nám poslouží a proč?

Zásadní složkou kávy je kofein. Díky němu rychle získáme energii, jsme vitálnější a podáváme výkony. Totéž platí i pro pleť. Získá vzpruhu, osvěžení a působí mladistvě. Kofein odvádí vodu z těla, a tak přípravky s příměsí kávy snižují otoky pleti. Což oceníte hlavně v případě očních krémů, které zredukují nevzhledné pytle pod očima. Krémy s obsahem kofeinu podporují cirkulaci krve, pomáhají s tvorbou kolagenu a vyhlazují pleť, což oceníte nejen v péči o okolí očí :).

Pro péči o oční okolí na noc, doporučujeme lehčí krémy nebo gely. Poslední výzkumy potvrdily, že některé druhy olejů mohou “zatěžkávat” jinak velmi citlivou a tenkou pokožku kolem očí a otokům tak pomáhat. O oči tedy pečujeme hlavně ráno!

TIP pro vás: 

Trápí vás pomerančová kůže? Vyhlaste jí stopku. Kávové přípravky díky kofeinu zatočí s celulitidou. Kofein totiž redukuje tukové buňky, vyhlazuje pokožku a odvádí z ní přebytečnou vodu. Také zrychluje metabolismus, zlepšuje spalování tuků, a tak poslouží každému, kdo se snaží hubnout. Malá černá káva se doporučuje i před cvičením, rychle vám dodá energii a vy tak můžete podat lepší sportovní výkony.

Peeling co vzpruží

Káva je plná antioxidantů, což jsou látky považované za elixíry. Zabraňují předčasnému stárnutí, zlepšují imunitu, posilují. Mimo jiné i regeneruje, vyživuje, a proto se přidává do peelingů. Doslova rostlinný zázrak! A ta omamná vůně, když si jím masírujete pokožku. Máte-li citlivou pleť, oceníte šetrné peelingy určené na obličej. Pro tělo pak doporučujeme kávový scrub, který jemně odstraní odumřelou kůži. Pokožku vyčistí, prokrví a ta bude pak hladká, jemná a pružná.

Hlavní výhoda namleté kávy oproti například zrnkám cukru nebo soli je v jejím tvaru - ostré hrany krystalek vám mohou pleť doslova poškrábat, namletá káva je jemnější a staré kožní buňky “opiluje” velice citlivě.

Další kávové produkty, na které se zaměřte

Obličej

Obličejový olej s příměsí kávy docílí mladistvého vzhledu. Odvádí z pokožky škodlivé látky, doplní ji vitamíny. Je velmi příjemný, pleť je pak heboučká a jemná. Co dodat? Snad jen přivonět a vyzkoušet na vlastní kůži. Doporučujeme i olej na problematické partie s příměsí kofeinu - na cestě za pevnou pokožkou skvěle doplní kávový peeling.

Vlasy

Kofeinové přípravky ocení i vaše kštice. Pro vlasové kořínky je kofein doslova elixírem. Vlasy rychleji rostou, méně vypadávají a jsou viditelně vyživenější. Pokud vás trápí vypadávání vlasů a chtěli byste růst vlasů podpořit, doporučujeme šampon pro růst vlasů doplnit i o sérum.