Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pojď být kreativní a vytvoř si vlastní přírodní produkty!

zdroj: Shutterstock

Přírodní kosmetika má spoustu výhod a je pro lidské tělo rozhodně prospěšnější než kosmetika konvenční. Pokud ale chcete mít cestu za přírodními produkty zábavnější a kreativnější než si ji jen pořídit v obchodě, je tu samozřejmě i možnost si nějaké přírodní produkty vyrobit. Člověk by se až někdy divil, jak jednoduché to může být a kolik si toho doma dokáže vytvořit!

Proč se do DIY pouštět?

DIY, neboli anglicky "Do It Yourself" je, výraz pro české udělej si sám. Ne každému to musí vyhovovat a leckdo si raději hotový produkt pořídí, nicméně i ručně vyráběné produkty mají své výhody. Hned prvním pozitivem je, že znáte přesné složení produktů, které používáte. Žádná chemie, jen to, co tam Vy sami dáte. Navíc vytváříte věci přímo sobě na míru a v tomto ohledu se fantazii ani inovacím meze nekladou! Plus častokrát Vás domácí tvoření vyjde levněji, protože velkou část věcí potřebných k výrobě už doma beztak máte. A pro přírodu a životní prostředí to má také jisté benefity - nemusíte používat žádné jednorázové obaly a navíc máte jistotu, že se Váš produkt netestoval na zvířatech. Dnes si společně ukážeme 3 konkrétní návody na to, jak si něco z přírodní kosmetiky vyrobit. Tak pojďme na to!

Ústní voda

Co budeme potřebovat:

  • 100 ml rostlinného oleje dle výběru
  • 5 kapek tea tree oleje
  • 5 kapek máty peprné

Jak na to:

Postup je velmi intuitivní, jelikož všechny ingredience jednoduše smícháme a máme směs, která se postará jak o zápach z úst, tak i o sklovinu a pomůže i při případných aftech či bolesti krku.

Přírodní deodorant

Co budeme potřebovat:

Jak na to:

Nejprve si v menší misce rozpustíme kokosový olej. Do rozpuštěné směsi přidáme jedlou sodu a dobře promícháme. Chceme docílit takové příjemně pastové konzistence, která nebude ani moc mastná ani moc suchá. I tato směs by stačila pro účely deodorantu, nicméně neměla by žádnou specifickou vůni (možná lehce kokosovou po kokosovém oleji). Proto, pokud chcete, je teď čas na přidání oblíbeného esenciálního oleje. Když už je takto směs kompletní,  nalijeme směs do prázdného deodorantového obalu nebo do malé nádoby a necháme ztuhnout.

Domácí růžová voda

Co budeme potřebovat:

  • 1 šálek růžových okvětních lístků (čerstvých nebo sušených)
  • 2 šálky destilované vody

Jak na to:

Jako první si dáme růžové okvětní lístky do hrnce a zalijeme destilovanou vodou. Na mírném plameni přivedeme vodu k varu, pak snížíme teplotu a necháme vařit asi 20-30 minut. Po uplynulém čase směs sundáme z plotny, necháme vychladnout a přecedíme. No a v tomto momentě už máme domácí růžovou vodu! Tu uchovávejte nejlépe v lednici a používejte jako tonikum na pleť.